Бензема вмешан во порно скандал, жртва е 14-годишно девојче?

2 копии

Полицијата го истражува францускиот фудбалер Карим Бензема поради порнографските фотографии кои тој наводно и ги испратил на девојче од 14 години Девојчето на Фејсбук се допишувала со фудбалерот на Реал , потоа преку мобилен добила неколку пораки и порнографски фотографии, пренесува англискиот таблоид The Sun . Кога семејството на девојчето дознало за целата приказна, случајот го пријавиле во полиција, која покрена истрага. Полицијата од францускиот остров Рејунион кој се наоѓа во Индискиот Oкеан ги алармирала колегите од Франција и Шпанија. Карим Бензема од обвинувањата се бранел дека некој му го „украл“ Фејсбук идентитетот и фотографиите ги испратил во негово име. Сепак, истрагата покажала дека телефонскиот број од кој се испратени фотографиите му припаѓа на фудбалскиот клуб Реал Мадрид , односно дека официјално е пријавен на шпанскиот клуб.
| | веќе видена | слични

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема се приклучи на списокот на фудбалери коишто во последно време се опкружени со многу проблеми. Во моментов француската полиција води истрага против него бидејќи праќал разголени фотографии преку фејсбук на 14-годишно девојче. Објаснувањето на Бензема е дека некој му го има украдено идентитетот и тоа го направил во негово име, но разговорите со девојчето наведуваат кон тоа дека самиот фудбалер разговарал со неа.
| | веќе видена | слични

Полициската истрага потврдува дека лице под име "Карим Бензе" преку Фејсбук испраќал порнографски фотографии и пораки со вулгарна содржина Само една година откако неговото име се појави во аферата со тогаш малолетната мароканска проститутка Захија Дехар, францускиот напаѓач Карим Бензема повторно е во центарот на нов секс-скандал. Играчот на Реал (Мадрид) е под полициска истрага поради сомневање дека на 14-годишно девојче од Реинион, француски остров во Индискиот Океан, и испраќал сликички на својата машка "гордост". Според полицискиот извештај бројот на мобилниот од кој биле испраќани порнографските фотографии, како и пораките со вулгарна содржина на неименуваната малолетничка, му припаѓа на персонал на Реал (Мадрид), вклучувајќи ги директорите и играчите. Меѓутоа, има неколку причини поради кои сомневањата паднаа токму на францускиот напаѓач. Преку Фејсбук 14-годишното девојче се допишувало со лице под име "Карим Бензе" и разговарало главно за - фудбал! Тогаш од истата таа личност почнале да пристигнуваат ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 183 | | | веќе видена

Филип Петровски на вечерашното гостување на Канал 5 го обвини раководството на ВМРО-ДПМНЕ за двојна игра во однос на уставните измени и рече дека за вчерашниот ...
сите 85 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 169 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 213 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 135 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 28 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бензема вмешан во порно скандал, жртва е 14-годишно девојче?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: