Барселона потпиша со Шакира

Колумбиската поп-ѕвезда ќе стане интернационален амбасадор на фондацијата на Каталонците. Колумбиската поп-ѕвезда Шакира потпиша договор за соработка со фондацијата на каталонскиот фудбалски гигант Барселона, според кој таа ќе стане нејзин интернационален амбасадор за борба за правата на децата и нивното подобро образование. Шакира од неодамна е во љубовна врска со дефанзивецот на Барса, Жерар Пике, а веќе четири години е прв човек на фондацијата „Пиес Десцалзос“ (Босоноги), која се грижи за образование на 3.000 деца, во најголем дел во Колумбија. Шакира ќе биде претставник на двете фондации, кои имаат слични сфери на дејствување, и заедно ќе се обидат да им помогнат на загрозените деца. Освен на сиромашните, овие фондации се грижат и хендикепираните деца да добијат вистинско образование и подобра иднина. „Двете фондации преговараа за меѓусебна соработка уште од крајот на минатата година. Задоволни сем од постигнатиот договор, според кој двете страни ќе ги здружат силите и ресурсите за ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 304 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 128 | | | веќе видена

Неизвесно е дали поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков ќе биде спроведен во судот на денешното рочиште “Таргет-Тврдина”, случај во кој е тој еден од обвинетите, ...
сите 140 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 19 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барселона потпиша со Шакира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: