Реднап се подготвува за Англија, Тотнам за нов тренер

Доколку Хари Реднап се одлучи да ја презема селекторската улога во англиската репрезентација, во Тотнам е во тек потрага по искусен стратег кој ќе ја продолжи успешната работа на клубот. Станува збор за евентуален ангажман на поранешниот стратег на Милан и Челзи, Карло Анчелоти кој неодамна објави дека ја сака Англија и англискиот фудбал. Според италијанскиот тренер моментално најдобри услови и најдобар фудбал има токму во Премиер Лигата и токму затоа би прифатил понуда од англиски клуб. Со оглед на фудбалерите кои ги поседува англискиот гигант, Анчелоти би можел да стреми на големи успеси со оглед на улогата на лондонскиот тим во изминативе две сезони во Премиер Лигата. Освен Анчелоти, се псоменува и ангажман на Дејвид Мојс, кој моментално би бил во втор план.
| | веќе видена | слични

Поранешниот менаџер на Челзи, Карло Анчелоти нема никаква намера да се враќа во татковината. Италијанецот сака да најде нова работа само и единствено на Островот. - Англиското првенство е најсилно на светот. Во Шпанија на пример се се врти само околу две екипи, а на Албионот не е така. Таму има многу претенденти за првото место, особено годинава. Многу сум среќен што имав можост да работам во Челзи. Тоа ми даде исклучително многу на професионален план. Никогаш не сум рекол дека сезонава сакам да одморам од фудбалот. Едноставно, чекам следна понуда, што ќе ми даде шанса да останам во Премиер лигата, призна Анчелоти.
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 306 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реднап се подготвува за Англија, Тотнам за нов тренер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: