Ајакс разочара 20.000 деца (видео)

Фудбалерите на Ајакс го загубија повторениот натпревар во рамките на осминафиналето на холандскиот Куп од АЗ Алкмар со 2:3, кој се одигра пред 20 илјади основнци и нивните придружници. Првиот натпревар на Амстердам Арената беше прекинат откако еден пијан навивач се обиде да го нападне гостинскиот голман Естебан Алварадо. Ајакс првично требаше да го одигра натпреаврот пред празни трибини, но клубот бараше да им биде дозволен влезот на децата, жените и хомосексуалците(?!). Подоцна холандската фудбалска федерација дозволи само основците од Амстердам и нивните придружници да присуствуваат на натпреварот. Беше дозволен по еден придружник на шест деца. Публиката на натпреварот повеќе наликуваше како од концерт на Џастин Бибер, но затоа пак се минало во најдобар ред. Инаку, АЗ Алкмар во четвртфиналето ги пречекува аматерите од GVVV Veenendaal. Еве ги головите од мечот... ...а, еве ја и атмосферата на трибините...
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ајакс разочара 20.000 деца (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: