11 стратегии за ужасен прв состанок

„Хмм… Забавата допрва започнува!“ Доста ни беше од стратегиите за говорот на телото, начинот на смешкање и темите за успешен прв состанок , ајде овој пат да се свртиме од другата страна и да го пронајдеме најлесното сценарио како да му приредите состанок од кошмарите. Зборувајте колку сте очајна за да пронајдете момче, за да пронајдете било кој да ве сака. Бидете многу интензивни, исплашете го до смрт. Опишете го вашиот совршен состанок. Нека биде уникатно, никогаш да не заборави. Викнете неколку пријатели ненадејно да упаднат на состанокот. Споредувајте го состанокот со оној замислениот со вашиот идол. Порачајте чудна храна да му биде дури непријатно да ве гледа како јадете. Пронајдете било каква причина и плачете на состанокот. Критикувајте ги другите парови кои се дојдени во локалот на состанок. Навредете се за некоја ситница и покажете му ја лавицата во себе. Јадете си, наместо да разговарате со него. Пред да се разделите, гласно признајте дека бевте неговиот најголем демнач.
| | веќе видена | слични

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 162 | | | веќе видена

Зоврива револтот по грозоморното убиство на Алил Бекир, кој беше убиен и запален од полицаецот Енвер Тоска, пред една недела во прилепското село Беловодица, ...
сите 163 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 250 | | | веќе видена

Apple неодамна ја претстави најновата генерација на паметни телефони, а додека за самите телефони ретко кој има било каква замерка, една друга работа на ...
сите 46 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 17 | | | веќе видена

Не ми се допаѓа што морам да кажам ПЈРМ, но се надевам дека наскоро ќе можам да кажам Северна Македонија, порача денеска еврокомесарот за проширување Јоханес ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

11 стратегии за ужасен прв состанок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: