Тројца мртви при напад на руската Федерална служба за безбедност

Вооружен напаѓач отвори оган во канцеларија на Далечниот исток на (ФСБ), при што три лица загинаа, вклучувајќи го и напаѓачот.ФСБ соопшти дека мажот ги минал детекторите за метал, влегол во холот на ФСБ во Хабаровск и отворил оган кон присутните. Убиен е службеник на ФСБ и еден посетител, по што обезбедувањето го застрелало напаѓачот.Во нападот е повреден еден посетител.Напаѓачот е идентификуван ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒