Годинешниот подем на Новак Џоковиќ се совпадна со обновата на соработката со тренерот Марјан Вајда. Словакот повторно се грижи за Џоковиќ, како што се виде со ...
сите 2 | | | веќе видена

Репрезентативецот на Тајланд, Адисак Краисорн направи нешто незапаметено досега. Најдобриот напаѓач на Тајланд кој има прекар „Голф“ направи навистина ...
| | веќе видена

Шпанија им дозволи на косовските спортисти во иднина на светските натпреварувања што се одржуваат во таа земја, ги користат симболите, знамето и химната, е ...
сите 5 | | | веќе видена