Стоперот на Јанг Бојс Касим Нуху е трагичар на дуелот со ЦСКА Москва, а неговото невнимание во 91. минута им донесе победа на Русите, многу значајна пред ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако организаторите на Роланд Гарос не и дадоа покана, а сезоната на трева ја прескокнала поради повреда на препоната, Марија Шарапова (30) прв пат откако ја ...
сите 22 | | | веќе видена

Анхел досега ги носеше дресовите нa Росарио, Бенфика, Реал Мадрид, Манчестер Јунајтед, во моментов на француски ПСЖ и на аргентинската репрезентација. Но она ...
сите 3 | | | веќе видена

За оние кои не се доволно запознаени, Баерн Минхен од почетокот на ова лето во својот стручен штаб придодаде една од легендите на клубот, Хасан Салихамиџиќ, а ...
| | веќе видена

Преговорите помеѓу двата клуба вродија со плод откако челниците на Свонси го прифатија понуденото обештетување вредно 45 мил. фунти Амбициозните сопственици на ...
сите 6 | | | веќе видена

Српската тенисерка Александра Круниќ, која е 85. на светската ранг листа на ВТА, направи големо изненадување на стартот на Синсинати откако во два сета ја ...
сите 2 | | | веќе видена