Единствениот преостанат оригинален прототип од супер спортскиот Ford од 1960 година со отворен покрив бара нов сопственик Ford GT40 бил создаден да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако имавме прилика да се запознаеме со оцените на играчите, но и нивниот изглед, сега имаме прилика да го видиме и трејлерот за новата НБА 2К18. 2К Спортс ...
| | веќе видена

Нејт Силвер, човекот кој до детал ги погодува претседателските избори во САД и со својот статистички модел важи за гуру меѓу прогнозителите, се позанимава и со ...
сите 5 | | | веќе видена

НБА клубот Милвоки ја извести грчкиот сојуз дека по извршените медицински прегледи го откажува учеството на Адетокумбо поради повреда на коленото. На ова, ...
сите 2 | | | веќе видена

На синоќешната кореографија на мечот Легија Варшава – Шериф Тираспол од баражот за Лига Европа, УЕФА беше претставена како свиња која што ги зема парите од ...
сите 3 | | | веќе видена

Илјадници несреќи, трки и пресметки, а исто толку видеа ни пристигнуваат од руските улици! Ова видео е сепак едно кое отскокнува од останатите... За време на ...
| | веќе видена

Нелсон Семедо допрва ќе треба да покаже за каков калибар на фудбалер станува збор, но ако може да се земе заклучок од неговото деби во шпанската Примера, се ...
сите 2 | | | веќе видена

Шестиот ден на Светското атлетско првенство во Лондон бил и повеќе од возбудлив, најмногу поради факот дека фаворитите биле претекнати од дебитантите на ...
сите 16 | | | веќе видена

Специјално од Милано, Трајан Маневски Милан и Интер се двата клуба кои доаѓаат од „градот на модата", а може да се пофалат дека биле и европски прваци. Двата ...
сите 3 | | | веќе видена

Трофејниот кошаркарски тренер и легенда на КК Партизан, кој е актуелен селектор на кошаркарите на БиХ, има здравствено проблеми, кои повторно го одалечуваат од ...
| | веќе видена

next