Алесандро Дел Пјеро е голем професионалец кој му даде голема љубов на фудбалот. Во ерата на хипер професионалци, тој е вистински пример кој игра[e со душа, ...
сите 2 | | | веќе видена

Во спортот често сме сведоци на херојски подвизи, но малку таквите подвизи можат да се споредат со една Јапонка која со својата пожртвуваност и посветеност кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Германската Бундеслига е една од најдобрите лиги на светот, шампионат во кој бранат голем број на квалитетни голмани кои се истакнуваат на секој натпревар. ...
| | веќе видена

Колку е вистинската автономија на електричните возила? Електричните возила веќе се секојдневност, но купувачите сé уште резервирано гледаат на нив Објавено на ...
сите 2 | | | веќе видена

Кристијано Роналдо со секој потег на теренот, секој негов трик, па и начинот на кој ги прославува головите веднаш го привлекува вниманието кај малите деца, кои ...
сите 3 | | | веќе видена

McLaren конечно го претстави наследникот на долго ненадминливиот, F1. Отсега најбрзото патничко возило од Вокинг ќе се вика, Speedtail . Пред да ги соопштиме ...
| | веќе видена

Двете заедно со Унгарката Черновицки застанаа на победничкото постоље додека се интонираше косовската химна. Оваа вест од спортот не би била многу значајна , ...
| | веќе видена

next