Тренерот на Болоња Синиша Михајловиќ се најде на удар на дел од италијанската јавност бидејќи во едно интервју го поддржал лидерот на Лигата на северот Матео ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот колумбиски фудбалер Џон Виафара е испорача на САД, каде ќе му се суди за трговија со дрога. Овој фудбалер организирал дистрибуција на две тони ...
сите 3 | | | веќе видена

Се враќаме наназад во италијанско на денешен ден 2002-ра година, сезона во која титулата ја бранеше Рома, а ја освои Јувентус предводен од Дел Пјеро, Трезеге, ...
сите 2 | | | веќе видена

Пазарната вредност на американскиот производител на електрични автомобили „Тесла“ прв пат во вторникот ја премина марката од 100 милијарди американски долари, ...
сите 16 | | | веќе видена

Трае Јанг, одличниот играч на Атланта Хокс за прв пат ќе игра во почетната петторка на еден Ол-Стар натпревар. Одличните партии во тимот од градот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Искусниот тренер Ѓоко Хаџиевски одлично ја стартуваше мисијата во Обединетите Арапски Емирати, откако со неговиот тим Емирејтс дојде до шестиот триумф по ред, ...
сите 2 | | | веќе видена

Мукоко во моментов е најозборуваниот млад фудбалер во цела Германија. Тој би можел да биде причина за крупна, револуционерна реформа во Бундеслигата: неговиот ...
сите 3 | | | веќе видена

Ако Хрватска и Шпанија покажаа маестрален светски ракомет и заслужено се во финалето на Европското првенство, во Јужна Америка веќе неколку дена траат ...
сите 11 | | | веќе видена

Астон Вила го привлече 16-годишниот талентиран фудбалер Луи Бари кој доаѓа од редовите на Барселона. Сумата која клубот од Бирмингем ја плати на „каталонскиот ...
сите 11 | | | веќе видена

Ако можат Мила и Радмила, зошто да не може и Мите. Со тоа што верувајте овој е далеку по спонтан или со други зборови ЦАР, а цареви се тие и од клубот на кој ...
сите 4 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација на Србија, Љубиша Тумбаковиќ, ја гледа Македонија како фаворит во бараж дуелот против Косово кој треба да се одигра на ...
сите 8 | | | веќе видена

Уште не е јасно кој и зошто се обиде да го убие Дарко Ковачевиќ во Атина. Некогашниот српски репрезентативец и екс играч на Олимпијакос беше нападнат додека со ...
сите 8 | | | веќе видена

next