Се викаат Кико и Болеро иако не сме сигурни кој е кој. Песната се вика Камера ама во тоа сме сигурни, бидејќи тој збор се повторува со дервишка упорност, што ...
сите 2 | | | веќе видена

Постарата ќерка на најголемата балканска ѕвезда Здравко Чолиќ, Уна, откако стана полнолетна почна да објавува фотографии на социјалните мрежи, особено, активна ...
сите 4 | | | веќе видена

Постара жена од Бразил му понудила пари на вооружен крадец кој влегол во аптека планирајќи да ја ограби. Меѓутоа, одбил да земе пари од старицата и притоа ја ...
сите 5 | | | веќе видена

Лепа Брена се труди да биде оригинална и поинаква, па така на снимањето одлучила да смени неколку стајлинзи и фризури. курир.рс Сите се изнанадиле кога се ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако го погледнавте новото видео на „Некст тајм“ за нивната преработка на македонскиот фолк класик „Прошета се Јовка – кумановка“, веројатно многумина од вас ...
сите 13 | | | веќе видена

Една од најголемите македонски ѕвезди Владо Јаневски, по подолга пауза им се врати на настапите.Тој викендов настапи во Штип и направи одлична забава.Владо се ...
сите 3 | | | веќе видена

Водителот Огнен Амиџиќ објави бизарен клип на својот профил на Твитер со кој ги изненади, но и ги насмеа своите следбеници. Видеото се случило во продавница за ...
сите 4 | | | веќе видена

Леа Баркнел, ѕвездата на британските сапуници, која освои низа награди во овој жанр, на почетокот од септември престана да се обраќа на социјалните мрежи. ...
сите 2 | | | веќе видена