Директорката на Туристичката заедница на Макарска, Хловерка Новак Срзиќ, јавно изрази негодување за сопственикот на еден ноќен клуб на Макарска, поради ...
сите 13 | | | веќе видена

Една од најубавите актерки на сите времиња Софија Лорен, повторно ќе ја гледаме на филмското платно иако оваа дама одамна се повлече од шоубизнисот. По цела ...
сите 3 | | | веќе видена

Легендарните „Металика“ во текот на оваа година се очекува да објават илустрирана книга со наслов The ABCs of Metallica. Книгата претставува осврт на целата ...
сите 3 | | | веќе видена

Таа на лицето нема ниту грам шминка и додека се снимаше не користеше филтери. Светлана Цеца Ражнатовиќ замина на одмор, а тоа како ужива, имаат прилика да ...
сите 27 | | | веќе видена

Преку видео објавено на Инстаграм, Дуа Липа ја сподели со 32,1 милион нејзини следбеници од целиот свет картата на некогашната Голема Илирија. „На картата се ...
сите 4 | | | веќе видена

Сопругата на Шабан Шаулиќ има намера да се отсели од вилата на Дедиње вредна еден милион евра. Имено како што пренесуваат српските медиуми Гордана Шаулиќ има ...
сите 2 | | | веќе видена

Изминатиот викенд се ожени поранешниот ракометен репрезентативец и капитен, битолчанецот Иван Марковски со Ангела. На свадбата беше присутна целата македонска ...
сите 3 | | | веќе видена

На финалето од престижниот тениски турнир Вимблдон, најбогатиот човек на планетата и сопственик на компанијата Amazon, Џеф Безос, за прв пат во јавност се ...
сите 18 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, денеска е приведен додека се обидувал да премине граница. Според неофицијални информации, сопственикот на 1ТВ е уапсен ...
сите 5 | | | веќе видена

next