Најновата жртва на екстазите во Србија , петнаесетгодишната Софија била талент за математика. Никогаш немала проблеми со ништо во животот, пријателите ја ...
сите 2 | | | веќе видена

Семејството е света работа. Апелирам до целата јавност, посебно до новинарите. Молам, не го вознемирувајте семејството на Никола Груевски, порача на Фејсбук ...
сите 5 | | | веќе видена

Хуго Чавез, поранешниот претседател на Венецуела, во 2008. година испратил делегација во Кина за да го проучи кинескиот систем за лични карти. Имено, жителите ...
сите 5 | | | веќе видена

Никола Груевски не е единствениот функционер кој пребегнал во друга држава поради судска пресуда. По апсењето на поранешниот српски претседател Слободан ...
| | веќе видена

Музејот „Теракота“ од Виница ги почна археолошките истражувања на локалитетот Кременик во атарот на селото Драгобрашта, кој според првично откриените предмети ...
сите 2 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа во која едно лице го загуби животот, а повеќе се повредени се случи во близина на црквата „Свети Марко“ во Белград. Српските медиуми ...
сите 23 | | | веќе видена

Премиерот Заев на изненадување на многумина во земјава и регионот не беше дел од големиот светски настан што го организираше францускиот претседател Емануел ...
сите 5 | | | веќе видена

next