Денеска сакам со граѓаните на Велес да зборувам за една конкретна работа, една реалност, за Македонија која е де факто членка на НАТО Алијансата, и која за ...
сите 7 | | | веќе видена

Детален преглед на вкупните странски директни инвестиции во државава во последниве децении, со посебен осврт на оние кои доаѓаат од Турција, нуди книгата ...
сите 8 | | | веќе видена

За последните случувања со непотпишувањето на законите од страна на претседателот Иванов, престојните избори и политичката состојба во земјава, Ивана ...
сите 4 | | | веќе видена

Германски мннистерства, институции и личности добиле во изминатите месеци над 100 имејли со закани вклучително предупредувања за бомбашки напади, од адреси што ...
сите 5 | | | веќе видена

Некогашниот олимписки шампион во борење Шабан Трстена денеска го посети државното музичко училиште Тодор Скаловски Тетоец. Учениците слушнаа за неговите успеси ...
сите 2 | | | веќе видена

Директорот на кинеската Национална администрација за енергетика, Нур Бекри е исфрлен од владејачката Комунистичка партија и сменет од функцијата.Дисциплинската ...
сите 6 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во својата најнова колумна за весникот „Независен“ ја анализира економската ситуација во која Македноија ...
сите 7 | | | веќе видена

Во врска со веста објавена во медиумите во која со писмо Транспаренси Интернешнл Македонија (ТИМ) посочува дека Владата постапува спротивно на Закон, а во ...
сите 22 | | | веќе видена

next