Од “Виадукт Tрејд” известуваат дека од денеска се започнува со изведување геодетско снимање на дел од бул. „8 ми Септември“ од крстосницата со бул. „Илинден“ ...
сите 7 | | | веќе видена

Организацијата Обединета Македонска Дијаспора (ОМД), што изминативе години се наметна како една од главните иселенички групи за промоција на културата и ...
| | веќе видена

Aвиокомпанијата Американ ерлајнс во 1980-тите имала финансиска криза, по што оттаму се решиле на еден несекојдневен чекор – авионски билети за доживотно ...
сите 4 | | | веќе видена

Српскиот член на Претседателството на БиХ, Милорад Додик, изјави дека Народото собрание на Република Српска е одлучно, во рамките на своите овластувања, да ...
сите 14 | | | веќе видена

Сириските владини сили ја презедоа контролата врз втората најмоќна хидроелектрична брана „Тишрин“ во покраината Алепо, изјави портпаролот на Руската команда на ...
сите 14 | | | веќе видена

Рускиот историчар Олег Соколов, кој е обвинет за на студентката Анастасија Јашченко, наводно и претходно се заканувал на друга девојка со која исто така бил ...
сите 24 | | | веќе видена

Русија и Белорусија се загрижени поради зголемената активност на НАТО во близина на границите на двете земји, изјави рускиот министер за надворешни работи ...
сите 12 | | | веќе видена

Норвешката амбасада во Белград и Балканскиот фонд за демократија при Германскиот маршалов фонд (ГМФ-БТД) иницираа проект насловен „Зајакнување на европската ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Македонското Меѓународно движење за човекови права ( ММДЧП) од Канада, Бил Николов упати прашање до политичарите и новинарите во Македонија ...
| | веќе видена

Европската комисија денеска испрати писмо со официјално предупредување до Велика Британија, со што почна постапка против неа поради неименувањето кандидат за ...
сите 48 | | | веќе видена

Градот Хавана е основан на 16 ноември 1519 година. Главен град на Куба станува во 1552 година. Тој денес е политички и туристички центар на земјата. Хавана, ...
| | веќе видена

На денешната седница на централното претседателство на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) беше донесена одлука 4-тиот конгрес да се одржи на 21 декември ...
сите 18 | | | веќе видена

next