Нани откри како а да се живее во иста куќа со Кристијано Роналдо, вели дека ЦР7 постојано се натпреварува, дури и во тоа дали некој ја кажува вистината или ...
сите 4 | | | веќе видена

Медиумите од Англија пишуваат дека сопругата на Сеад Колашинац е девојката која била уапсена на аеродром во Лондон за шверцување оружје, полицијата имала ...
сите 10 | | | веќе видена

Се разбира дека за тоа се прашуваат Шкендија и А. Пандев. Но ако се знае дека полуфиналните дуели во Купот на Македонија ќе се одиграат на неутрален терен, и ...
сите 11 | | | веќе видена

Враќањето на премиерлигашите на тренинзите донесе измешани реакции во јавноста, но иако најголем дел од играчите со нетрпение чекаа да се вратат на ...
сите 4 | | | веќе видена

Шпанска “Марка“ се обиде да го создаде или направи идеалниот голгетер на сите времиња. Па така одбра деветмина “генијалци“ од кои зема по малку за да дојде до ...
сите 4 | | | веќе видена

Бразилските власти покренаа истрага поради тоа што во домашните обложувалници примена е огромна уплата за натпревар кој воопшто не се играл. Обложувачката ...
сите 4 | | | веќе видена

Европската унија во 2012-та година го нарачала и објавила стрипот "Заразени", кој страшно го предвидел тоа што се случува денес со глобалната пандемија на ...
сите 2 | | | веќе видена