Австралија во текот на вчерашниот ден ја победи Сирија со 3:2 на натпреварот на Азискиот куп, но фаворитите мораа да стигнат до победата на многу потежок ...
сите 4 | | | веќе видена

Атлетик Билбао ја победи Севилја со 2:0 на натпреварот од шпанската Примера, пресметка која без никаков сомнеж ја одбележа Ињаки Вилијамс кој беше стрелец на ...
сите 5 | | | веќе видена

Имке Вибенхорст во декември стана првиот женски тренер во првите пет лиги на германскиот фудбал, откако беше именувана за лидер на БВ Клопенбург, и сега на ...
сите 3 | | | веќе видена

Српскиот првак Црвена Звезда кој сезонава играше во групната фаза од Лигата на шампионите денес го претстави своето најново засилување. Станува збор за ...
сите 4 | | | веќе видена

Репрезентативецот на Северна Ирска, Гавин Вајт е под полициска истрага откако беше снимен во алкохолизирана состојба како мастурбира на сред улици за време на ...
сите 5 | | | веќе видена

Аталанта успеа да го елиминира Калјари на гостински терен во осминафиналето на италијанскиот Куп и со победа од 2:0 си закажа дуел со шампионот Јувентус. Дуван ...
сите 2 | | | веќе видена