Охрид и Албания ПРОМО цена

Македония и Албания Русе–Охрид-Тирана-Дурас-Битоля-Русе Първи ден: 05:00ч.- Отпътуване от гр. Русе.По пътя кратки почивки. Преминаване гранична проверка ...

1-st Independence Run Ohrid 2017

Покрај маратонската трка од 30км, оваа година за прв пат организираме кратка трка на 5км за сите ентузијасти и рекреативци кои го сакаат трчањето. Подетални ...
 • International Athletic Marathon OHRID, Ohrid
 • 09:30:00 , 08 Сеп, 2017 до 10:30:00 , 08 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • International Athletic Marathon OHRID
 • 16 доаѓаат, 22 можеби
 • Jablanica i Galicica - Ohrid 2017

  Planinarsko društvo NAFTAŠ VAS VODI NA planinarsku akciju JABLANICA I GALIČICA-OHRID 2017. OD 07.09.2017. do 10.09.2017. Одржавање акције помаже Град Нови ...
 • 22:00:00 , 07 Сеп, 2017 до 23:59:00 , 10 Сеп, 2017
 • PD Naftaš Novi Sad
 • 2 доаѓаат, 4 можеби
 • Pete Rock & C.L. Smooth во Скопје | Таксират 19 промо-концерт

  Во соработка со Sure Shotz и Младински Културен Центар, го најавуваме новиот ТАКСИРАТ едиција #19 со промо-концерт на две големи имиња на американскиот ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 20:30:00 , 13 Сеп, 2017 до 23:59:00 , 13 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Taksirat Festival
 • 358 доаѓаат, 457 можеби
 • Семинар со Небојша Ѓуриќ и Михаел Јосиќ

  Семинарот е за секој заинтересиран од Скопје и пошироко. Влезот е бесплатен, но ќе се собере доброволен прилог за трошоците на гостите говорници.
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 19:00:00 , 14 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 15 Сеп, 2017
 • Aleksandar Vuletic
 • 19 доаѓаат, 32 можеби
 • Утринска и поладневна ЈОГА - хата, јин и трансформативна

  Доживејте ја магијата на утринското вежбање јога! ♥ ♥ ♥ УТРИНСКИ И ПОПЛАДНЕВНИ ЧАСОВИ ПО ХАТА, ЈИН И ТРАНСФОРМАТИВНА ЈОГА {СЕПТЕМВРИСКИ УПИСИ, 2017 * Центар ...
 • СакамЈога/ILoveYoga, Skopje
 • 22:00:00 , 14 Сеп, 2017 до 07:30:00 , 15 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • СакамЈога/ILoveYoga
 • 4 доаѓаат, 3 можеби
 • Курс за Adobe Photoshop CC

  Научи да работиш во Adobe Photoshop CC преку работа на реални проекти и креативни решенија! Овој курс е наменет за секој што сака да се запознае со креативната ...
 • Brainster, Skopje
 • 18:00:00 , 11 Сеп, 2017 до 20:00:00 , 24 Сеп, 2017
 • купете билети овде
 • Brainster
 • 5 доаѓаат, 2 можеби
 • Семинар на тема: Атрибутите На Бог

  Слободна Евангелска Црква „Добра Вест“ - Скопје, во соработка со Теолошката Библиска Академија од Крапина - Хрватска, организира семинар на тема: Атрибутите На ...
 • Hotel PORTA Skopje / Хотел ПОРТА Скопје
 • 18:00:00 , 31 Авг, 2017 до 18:00:00 , 02 Сеп, 2017
 • СЛОБОДНА ЕВАНГЕЛСКА ЦРКВА „ДОБРА ВЕСТ“
 • 1 доаѓаат, 3 можеби
 • Iff Ohrid Welcame

  International Folklore Festival "Ohrid welcome" is competitive and everything that will be performed is traditional and modern dances and music performed by ...
 • Lake Ohrid
 • 13:00:00 , 15 Сеп, 2017 до 16:00:00 , 19 Сеп, 2017
 • Folk Postcard
 • 2 доаѓаат, 2 можеби
 • „Иван се враќа дома” - Фестивал на претстави од Иван Поповски

  Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 17:59:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 120 доаѓаат, 198 можеби
 • „Сон на летната ноќ" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 22 и 23 септември на сцената на МНТ, ја претсавува претставата добитник на престижната награда „Златна Маска” ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 20:00:00 , 22 Сеп, 2017 до 23:00:00 , 22 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 73 доаѓаат, 194 можеби
 • Solomun во Скопје!

  Win Music Freedom забавите продолжуваат со повторното гостување во Македонија на светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и ...
 • 22:59:00 , 22 Сеп, 2017 до 05:00:00 , 23 Сеп, 2017
 • Win Music Freedom Mk
 • 207 доаѓаат, 125 можеби
 • „Алиса зад огледалото" во режија на Иван Поповски

  Театарот „Мастерскаја П. Фоменко” од Москва, на 16 и 17 септември со почеток во 18.00 часот, на сцената на МНТ ќе ја прикаже преставата „Алиса зад огледалото" ...
 • Македонски Народен Театар, Скопје
 • 18:00:00 , 16 Сеп, 2017 до 21:00:00 , 16 Сеп, 2017
 • Иван се враќа дома
 • 74 доаѓаат, 181 можеби