Women can!

„ЖЕНИТЕ МОЖАТ!“ ЖЕНИТЕ МОЖАТ! е проект кој таргетира и вклучува жени, девојки и девојчиња од сите генерации, и деца на жените-мајки, кои се интересираат за ...
 • Koncept Centar Edna Moze/edna Pravi, Skopje
 • 17:00:00 , 07 Апр, 2018 до 19:30:00 , 22 Дек, 2018
 • One can
 • 7 доаѓаат, 470 можеби
 • Јога часови во Art of Living Centar

  Во новоотворениот Центар за #здравахрана,#ајурведа, #јога и #медитација #ArtofLiving на бул. Климент Охридски бр.48 кој е пријатно уредена, пространа, мирна и ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 16:00:00 , 14 Јан, 2018 до 19:00:00 , 05 Јан, 2019
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 6 доаѓаат, 384 можеби
 • Бесплатни јога часови за деца со аутизам

  Јога е систем на физички вежби, употреба на техники за дишење и користење на визуелизација кои придонесуваат за подобрувањето на физичкото и менталното здравје ...
 • Art of Living Bio Shop, Ayurveda, Yoga & Meditation Centar, Skopje
 • 18:00:00 , 24 Мар, 2018 до 19:00:00 , 28 Јул, 2018
 • купете билети овде
 • The Art of Living
 • 3 доаѓаат, 107 можеби
 • Утринска почетничка Аштанга

  Утринска Аштанга Јога за почетници. Научете ги основите на Аштанга Винјаса системот со оваа група наменета за почетници. Чекор по чекор вовед во правилно ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 09:00:00 , 05 Апр, 2018 до 10:30:00 , 30 Авг, 2018
 • Inside Yoga
 • 1 доаѓаат, 23 можеби
 • Традиционална Аштанга Јога

  Традиционална Аштанга Јога - воден час. Повелете на единствената традиционална Аштанга Јога во градов. :) Го изучуваме Аштанга методот според традицијата на ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 18:45:00 , 04 Апр, 2018 до 20:15:00 , 01 Авг, 2018
 • Inside Yoga
 • 1 доаѓаат, 14 можеби
 • Ashtanga with Spice with Maya TheBee (English class)

  На животот му требаат зачини. Еден од најважните е јога. Додадете малку јога во вашето секојдневие. Зачинете си го денот со ведрина, насмевки и љубов за вас и ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 10:30:00 , 04 Апр, 2018 до 12:00:00 , 01 Авг, 2018
 • Inside Yoga
 • 1 доаѓаат, 14 можеби
 • Power Yoga

  Power Јога за сила и флексибилност, движење со внимание, работа на фокус, издржливост и дисциплина. Со јасна намера да застанеме поцврсто во свет што не нѐ ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 20:30:00 , 04 Апр, 2018 до 22:00:00 , 03 Окт, 2018
 • Inside Yoga
 • 1 доаѓаат, 11 можеби
 • Afterwork Yoga

  Afterwork yoga Денот, бирото, компјутерот, телефонот, колегите, сите обврски и стресови ни се акумулираат во телото и умот. Со намера да ја придвижиме ...
 • Inside Yoga, Skopje
 • 17:00:00 , 06 Апр, 2018 до 18:30:00 , 31 Авг, 2018
 • Inside Yoga
 • 1 доаѓаат, 9 можеби
 • Party spree-from lake to sea!

  If you want to have a chance to visit both: Balkan and Mediterranean, swim in river, lake and sea, hike on mountains, see fortresses from Byzanltium time and ...
 • AEGEE-Skopje
 • 13:00:00 , 30 Јул, 2018 до 16:00:00 , 12 Авг, 2018
 • AEGEE-Skopje
 • 15 доаѓаат, 31 можеби
 • Tour de Lake(s) 2018

  Илинденска велосипедска тура која во еден ден ги обединува Охридското Езеро, Преспанското Езеро и Галичица. Повеќе детали наскоро...
 • Ohrid
 • 08:00:00 , 02 Авг, 2018 до 20:00:00 , 02 Авг, 2018
 • Прв до врв
 • 97 доаѓаат, 753 можеби
 • MakeDox 2018

  Peeling, chopping, cooking MakeDox 9.
 • Skopje
 • 19:00:00 , 16 Авг, 2018 до 23:55:00 , 23 Авг, 2018
 • MakeDox
 • 95 доаѓаат, 67 можеби
 • VII коло - Извидничка лига 2018

  Место на одржување: Говрлево, Скопје Организатор: И. О. „Методи Митевски - Брицо“ Датум на одржување: 24.08.2018 – 26.08.2018 Правила: За ова коло важат ...
 • Govrlevo
 • 14:00:00 , 24 Авг, 2018 до 17:00:00 , 26 Авг, 2018
 • Извидничка Лига
 • 4 доаѓаат, 10 можеби
 • Bistra Adventure 2018

  Планински авантури со велосипедски тури, планинарење и трчање на Бистра со старт од Тресонче. Деталите ќе бидат објавени наскоро...
 • Tresonce
 • 08:00:00 , 02 Сеп, 2018 до 20:00:00 , 02 Сеп, 2018
 • Прв до врв
 • 118 доаѓаат, 892 можеби