Zeljko Joksimovic - 11ti Noemvri 2017 Vip Arena Boris Trajkovski

Најголемата балканска ѕвезда, единствениот што успеа да ја наполни Националната Арена “Филип Втори”, Жељко Јоксимовиќ на голем концерт во Скопје. Билетите ...
 • Арена Борис Трајковски, Скопје
 • 21:00:00 , 11 Ное, 2017 до 01:00:00 , 12 Ное, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 3466 доаѓаат, 6963 можеби
 • Балет на Мраз - Оревокршачка / Ballet on ice - Nutcracker

  На 4ти декември, на сцената на Македонската Опера и Балет, Државниот балет на мраз од Санкт Петербург доаѓа повторно, овојпат со изведба на претставата ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 04 Дек, 2017 до 22:00:00 , 04 Дек, 2017
 • Pragma music entertainment
 • 598 доаѓаат, 3669 можеби
 • Rag`n`Bone MAN во Скопје @11.05.2018

  RAG`N`BONE MAN ДОАЃА ВО СКОПЈЕ!!! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најактуелните светски ѕвезди во моментов, еден ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 21:00:00 , 11 Мај, 2018 до 23:00:00 , 11 Мај, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 862 доаѓаат, 2695 можеби
 • Kraftwerk 3D концерт во Скопје

  Германските пионери на електронската музика, легендарните KRAFTWERK ќе настапат во Скопје со извонредното 3D шоу од нивната актуелна и исклучително успешна ...
 • Sportski centar "Boris Trajkovski", Skopje
 • 19:30:00 , 27 Фев, 2018 до 23:00:00 , 27 Фев, 2018
 • купете билети овде
 • Password Production
 • 1491 доаѓаат, 2102 можеби
 • Петар Мазев Petar Mazev / Изложба Exhibition Ekspozitë

  На 2 ноември 2017 година, во Националната галерија на Македонија ќе ја отвори јубилејната изложба на еден од најзначајните творци на македонската модерна ...
 • Daut- Pasin amam, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Ное, 2017 до 23:00:00 , 02 Ное, 2017
 • National Gallery of Macedonia - Национална галерија на Македонија
 • 1134 доаѓаат, 1873 можеби
 • Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

  ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 470 доаѓаат, 2012 можеби
 • AJJA и SKAZI во Скопје !

  Еден од ретките настани каде во една вечер и на исто место ќе се сретнат две врвни имиња од светот на транс сцената. Ултимативен, единствен и посебен настан ...
 • Младински Културен Центар, Skopje
 • 21:00:00 , 04 Ное, 2017 до 05:30:00 , 05 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Elektronska Scena Makedonija
 • 949 доаѓаат, 1682 можеби
 • MUSIC
 • Дамата со камелии / The Lady of the Camellias - G. Verdi

  Џузепе Верди ДАМАТА СО КАМЕЛИИ Кореограф: Василиј Медведев (Русија) Сценограф, костимограф и дизајн на светло: Павол Јураш (Словачка) Асс. кореограф: ...

  ТОТО во Скопје/ 05 март/ ВИП Арена

  ЛЕГЕНДАРНИТЕ ТОТО ЗА ПРВ ПАТ ДОАЃААТ ВО СКОПЈЕ! Драги пријатели, Со огромно задоволство сакаме да ве информираме дека еден од најголемите американски бендови ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Skopje
 • 20:30:00 , 05 Мар, 2018 до 23:00:00 , 05 Мар, 2018
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 647 доаѓаат, 1317 можеби
 • BookStar 2017 - 3' Фестивал на европската литература

  И оваа година „BookStar“ ги носи пред македонската публика најдобрите автори од Европа! Од 25 октомври до 5 ноември, под мотото „Читај бе, братучед, читај!“, ...
 • MKC Club & Restaurant, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Окт, 2017 до 23:00:00 , 05 Ное, 2017
 • АНТОЛОГ - Книжевен центар
 • 364 доаѓаат, 1358 можеби
 • ATB во Скопје - Одложено

  АТВ е едно од највлијателните имиња во светот на денс музиката кое повеќе од 15 години е предводник на светската електронска сцена.Секогаш во врвот на листата ...
 • Skopje
 • 10:25:00 , 21 Апр, 2018 до 05:00:00 , 22 Апр, 2018
 • Urban Dance
 • 614 доаѓаат, 1219 можеби
 • Масовно јадење лук и ждригање на пензионери у фаца

  Како што сите добро знаеме јавниот превоз го користат сите генерации, вклучувајќи ги и лицата од најстара возраст такозвани „пензионери“. Затоа да излеземе во ...
 • Јсп, Skopje
 • 06:00:00 , 27 Окт, 2017 до 23:00:00 , 27 Окт, 2017
 • London Tips
 • 453 доаѓаат, 1000 можеби
 • Раде Шербеџија и Западни колодвор @04/05.11.2017

  ВИКЕНД ЗА УЖИВАЊЕ СО ЖИВАТА ЛЕГЕНДА РАДЕ ШЕРБЕЏИЈА ВО СКОПЈЕ! Најголемиот шармер на овие простори, пејач, поет и актер со холивудска слава, живата легенда ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 21:00:00 , 04 Ное, 2017 до 23:00:00 , 04 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 229 доаѓаат, 1037 можеби
 • Меморија - 18ти Ноември 2017 - Метрополис Арена

  По 35 години од своето постоење и 25 години од последниот концерт, Меморија повторно заедно и во полн состав. Со ново искуство и знаење ве повикуваме на ...
 • Метрополис арена, Skopje
 • 20:00:00 , 18 Ное, 2017 до 23:59:00 , 18 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • VIS Memorija
 • 541 доаѓаат, 788 можеби