Фолкерката Ирена Спасовска ја нема одамна со нешто ново, на музички план, ама затоа има промени во изгледот. Ирена решила да смени нешто на себе, односно малку ...
| | веќе видена

Стариот систем за противградобијна заштита се укина пред десетина години, најмногу поради недостиг од кадри, застареност на системот, како и поради немањето ...
| | веќе видена

Колумна на Арсим Зеколи за „опојната прашина од која се губи свеста и совеста, која не е кокаин, ни хероин, ни мери-џејн тревка, туку мозочно индуцираната ...
| | веќе видена

Не постои ниту една медицинска технологија во светот, ниту пак некоја друга форма на лек како вакцината што спасува повеќе животи. Секое дете кое ќе се запише ...
| | веќе видена

Полицијата трага по повеќе лица и два автомобили кои се користени во ликвидацијата на Дарко Мијовиќ и Никола Јовановиќ во Берлин. Се наведува дека меѓу ...
| | веќе видена

 Дали сте во 20-тите години од животот, а чувствувате дека се движите низ него како без компас? Немате никаква идеја што со себеси и во кој правец ви се движи ...
сите 2 | | | веќе видена

Мултиталентираниот фотограф Хуан Олифант ја има привилегијата да живее и работи на Хаваи и преку неговиот објектив успева да ги „улови“ најголемите убавини на ...
сите 2 | | | веќе видена

Пред помалку од една недела после забраната на Алекс Џонес и други екстремни десничари, Инстаграм откриле дека работат на нова политика за отстранување на ...
| | веќе видена

Имам испробан рецепт за бегање од секојдневницата (колку и ако се може): штракам со далечинското по спортските канали до изнемоштеност. Бегам од енормната ...
| | веќе видена

next