Василичарски концерт: „Заборавени песни“ во МОБ


5 копии
11 копии
5 копии

– диригентка Ден за традиционалниот Василичарски концерт на МОБ. Утринава имаме генерална проба за вечерашниов концерт, а по пробата подготовки околу личниот ...
| | веќе видена | слични

На утрешниот традиционален Василичарски концерт во Македонската опера и балет, насловен „Заборавени песни“, за разлика од претходните концерти кога на сцената ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Македонските народни песни со призвук на џез, вака ќе звучи традиционалниот василичарски концерт насловен „Заборавени песни“. Ќе бидат во изведба на Андријана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Манифестацијата "Златна Бубамара" се одржа пред точно една недела, но во петокот и репризно во неделата македонската јавност имаше можност да ја следи на ТВ ...
сите 13 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Српската пејачка Јелена Карлеуша пред неколку дена отпатува на турнеја во САД, а по гостувањето на телевизија „FOX“ и интервјуа за неколку странски медиуми на ...
сите 25 | | | веќе видена

Полни три децении почитувачите на Илинденската епопеја од Кичево, во последниот викенд од февруари организираат собир на легендарната „Ѓурѓејца“, месност ...
сите 63 | | | веќе видена

Целта на маршот е одбрана на унитарноста на државата и испраќање на јасна порака од граѓаните: „Една држава, еден јазик, една Македонија“, со што се ...
сите 22 | | | веќе видена

Прилепските ученици од основните и средните училишта со години ја покажуваат својата креативност изработувајќи маски за изложбата што се отвора во центарот за ...
сите 82 | | | веќе видена

– Чувствувам достоинство кај Македонскиот народ, чувствувам храброст и одважност. Чувствувам одговорност за сегашноста и за иднината. Чувствувам дека сите што ...
сите 28 | | | веќе видена

Поранешниот јавен обвинител, аналитичар и правник, Сотир Костов, за актуелните случувања во Македонија пишува дека ова што и се случува на државата е „враќање ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Василичарски концерт: „Заборавени песни“ во МОБ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: