Февруари е месец кога Рио де Жанеиро, градот на надалеку познатите плажи Ипанема, Копакабана и Леблон и на уште попознатиот карневал, е центар на забавата, ...
сите 12 | | | веќе видена

Уапсен Сеад Рахиќ, братот на поранешниот пратеник на СДСМ Есад Рахиќ, близок сорботник на Заев Братот на Есад Рахиќ, бивш пратеник во Собранието на ...
сите 120 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ денеска соопшти дека новинарот Мухамед Зекири донирал 180.000 денари за кампањата на СДСМ, а Ивана Туфекџиќ 118.000 денари. - Откако стана политичар ...
сите 48 | | | веќе видена

АЛАРМОТ ОД ГРАЃАНИТЕ СПРЕЧИ ЕКОЛОШКА КАТАСТРОФА Крајбрежјето на Охридското Езеро кај малото пристаниште во Охрид десетина метри е покриено со мил и нанос. ...
сите 41 | | | веќе видена

Адвокатите на тужителот Виктор Цветковски и на одбраната на тужените правното лице СДСМ, претседателот на СДСМ Зоран Заев и претседателот на општинската ...
сите 7 | | | веќе видена

Амбасадорот Тери Милер, директор на Центарот за трговија и економија во американската Фондација Херитиџ и еден од авторите на неодамна објавениот извештај за ...
сите 82 | | | веќе видена

Триесет и еден милион денари изнесуваат субвенциите за годинава од државата за продукција на домашна документарна и играна програма. Одлуката за максималниот ...
сите 16 | | | веќе видена

next