Покажавме дека сме посилни од Тиранската платформа и од нивните планови и намери, речиси два месеци со неколку победи позади нас, можеби ви здосадиле но убаво ...
сите 70 | | | веќе видена

-Денеска е 59 ден откако граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА реши да излезе на улиците и да каже дека нема да дозволи никој да си игра со нашата ...
сите 299 | | | веќе видена

СВР Струмица поднесе кривична пријава против 34-годишен штипјанец К.Ш. поради основано сомнение за производство и дистрибуција на детска порнографија. Тој ...
сите 21 | | | веќе видена

Пред претстојниот реванш натпревар помеѓу Вардар и Флензбург за пласман на ракометниот Ф4 турнир во Лигата на шампионите во Келн од таборот на македонскиот ...
сите 206 | | | веќе видена

Постојат сериозни сомнежи дека последните закани кон Србија за прекројување на границата и создавање на т.н. "Голема Албанија", а кои синхронизирано пристигнаа ...
сите 155 | | | веќе видена

1500 СНОУБОРДЕРИ И СКИЈАЧИ ВО КОСТИМИ ЗА КАПЕЊЕ СЕ СОБРАА ТРАДИЦИОНАЛНО ВО РУСКИОТ СКИЈАЧКИ ЦЕНТАР КЕМЕРОВО Околу 1.500 вљубеници во зимските спортови во ...
сите 16 | | | веќе видена

Американскиот сенатор Мајк Ли го повика државниот секретар на САД Рекс Тилерсон темелно да го реформира Стејт Департментот и да ја запре праксата на водење ...
сите 63 | | | веќе видена

Се додека не бидат отстранети правната и политичката пречка не можам да го доделам мандатот за составување на владата, вели македонскиот претседател Ѓорге ...
сите 148 | | | веќе видена

Поради забавување на европеизацијата во нашиот регион, повторно се јавија големо националистички проекти, оценува македонскиот претседател Ѓорге Иванов во ...
сите 117 | | | веќе видена

СДСМ денеска во соопштение наведува дека „парламентарното мнозинство ќе одговори на својата должност и ќе ги заштити граѓаните и државата и оти ќе има ...
сите 32 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ во пишано соопштение до медиумите порачува дека граѓаните на Република Македонија бараат предвремени парламентарни избори за, како што велат, СДСМ ...
сите 329 | | | прочитана: 459 | веќе видена

Граѓаните пред седиштето на СДСМ: Посилни сме од Тиранската платформа и неа нема да ја има, бараме предвремени парламентарни избори (Фото) Граѓаните на својот ...
сите 299 | | | веќе видена

next