НАФТЕН БИЗНИС: Макпетрол губитник во односот со енергетските власти?

5 копии

Ако трпи штета и ако има загуба, „Макпетрол“ може да престане да чува нафтени резерви на Република Македонија, велат од Регулаторната комисија за енергетика ...
| | веќе видена | слични

Макпетрол втора година по ред се откажува од лиценцата за складирање, но Регулаторната комисја за енергетика и покрај тоа и ја продолжува. Макпетрол, денeска ...
| | веќе видена | слични

Макпетрол не сака без пари да ги чува државните нафтени резерви. Преку Македонската берза компанијата денеска објави ценовно чувствителна информација, во која ...
| | прочитана: 175 | веќе видена | слични

Останато

Вкупно 51 обвинет од Специјалното јавно обвинителство летово не ќе може да летуваат во странство, пишува „Макфакс“. Кривичниот суд по барање на СЈО одзеде 51 ...
сите 66 | | | веќе видена

Непосредно по изјавата дека се разведува со Соња Вуксановиќ , Аца Лукас почна љубовна врска со Бранислава Пашајлија , која исто така беше во брак, како и тој. ...
сите 71 | | | прочитана: 677 | веќе видена

Радмила Манојловиќ не одолеа на пластичната хирургија, како и голем дел од нејзините колешки. Таа значително ги зголеми усните. Драстичната разлика се гледа ...
сите 38 | | | прочитана: 10106 | веќе видена

Миљан Д. од Прекадин кај Прокупљњ зел од сопругата Снежана Д. 500.000 динари, кои таа ги зела како кредит за реновирање на куќата, и побегнал со возилото, ...
сите 8 | | | прочитана: 243 | веќе видена

Американската актерка и режисерка Анџелина Џоли раскажа за последните месеци од заеднички живот со актерот Бред Пит, пишува Дејли Маил. „Се се уништи. Бракот ...
сите 10 | | | веќе видена

Дваесетгодишниот син на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ , Вељко , во јуни годинава требаше да замине на служење на воениот рок, меѓутоа ништо од воената ...
сите 6 | | | прочитана: 516 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАФТЕН БИЗНИС: Макпетрол губитник во односот со енергетските власти?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: