ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

4 копии
6 копии

Повеќе од 330 илјади лица загинаа во Сирија од почетокот на војната пред шест години, од кои околу една третина се цивили, соопшти денеска Сирискиот центар за ...
| | веќе видена | слични | push
3 копии

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави денеска дека преговорите со рускиот претседател Владимир Путин во Версај на 29 мај помогнале во тоа Русија и ...
| | веќе видена | слични | push
4 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп се обидува да добие одобрување од Конресот за изградба на привремени воени објекти во Сирија и Ирак, ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Шестгодишниот воен судир во Сирија ја уништија инфраструктурата на земјата и предизвикаа штета на сириската економија од 226 милијарди долари. Од избувнувањето ...
| | веќе видена | слични | push
2 копии

Во големата граѓанска војна која што започна во 2011-та година, убиени се најмалку 320 илјади луѓе, а раселена е речиси половина од популацијата на Сирија. ...
| | веќе видена | слични | push
повеќе

Останато

Српската фолк дива Јелена Карлеуша не престанува да провоцира со својот изглед. Секој нов ден осамнуваат нови фотграфии на социјалните мрежи. Она што последно ...
сите 37 | | | прочитана: 800 | веќе видена

Гордиот Виктор поделил момент од плажата кога неговата мајка му позирала во костум за капење, а во прв план е нејзиното фантастично тело Лепа Брена, (56) ...
сите 27 | | | прочитана: 656 | веќе видена

СЈО се обидуваше со пари да дојде до лажни изјави со цел да ги поткрепи монтираните случаи. Таму каде што не можеше да поткупи, СЈО се служеше со заплашување и ...
сите 202 | | | веќе видена

Како што започна, така и заврши годинешното 15-то јубилејно издание на балкански познатиот “Пивофест” кој секоја година се одржува во Прилеп. Оваа година никој ...
сите 50 | | | веќе видена

 22-годишната Џорџина е во врска со фудбалерот од 2016-та година. Веројатно веќе знаевте дека таа по професија е модел и работи во Мадрид. Но, дали знаете ...
сите 7 | | | прочитана: 4710 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ ќе воведе санкции за 16 Сиријци поради хемиските напади

Од:
До кого (е-маил):
Порака: