Британската премиерка после терористичкиот напад: Ќе го уништиме тероризмот!


Британската премиерка Тереза Меј го посети местото на терористичкиот напад и вети дека државата ќе го сузбие тероризмот во сите негови облици. Тереза Меј го ...
| | веќе видена | слични

Мажот кој бил уапсен поради напад со комбе на верници пред џамија во Лондон, бил снимен по апсењето. На снимката објавена на социјалните мрежи, се гледа овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
12 копии
14 копии
2 копии
11 копии

Возачот извикувал "ќе ги убијам сите муслимани", а потоа со големо комбе влетал и минувал преку луѓето. На социјалните мрежи се појавила видео снимка во која ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Белгиските власти во средата доцна навечер, во рамките на истрагата за обидот за бомбашки напад на главната железничка станица во Брисел, извеле серија ...
сите 94 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги отфрли наодите на новата влада дека постојат сериозни недостатоци во стадионот „Телеком Арена“ и дека постои голема можност финалето од ...
сите 45 | | | прочитана: 356 | веќе видена

Ѓоша е погребан во негоот родно место Властинац во семејната гробница покрај таткото Стојан. Мештаните и понатаму се во шок поради прераната смрт на актерот. ...
сите 102 | | | прочитана: 319 | веќе видена

Renault објавија нови слики и детали во врска со нивниот нов Megane RS, кој целосно ќе биде претставен на Frankfurt Motor Show во септември. Новиот Megane ...
сите 6 | | | веќе видена

Огњен Амиџиќ во својата емисија ги покани Светлана Ражнатовиќ – Цеца и нејзината ќерка Анастасија. Девојките отворено зборуваа на сите теми со водителот, а ...
сите 29 | | | прочитана: 593 | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британската премиерка после терористичкиот напад: Ќе го уништиме тероризмот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: