Вашингтон

  во

  Белата куќа соопшти синоќа дека сириската Влада најверојатно се подготвува за нов напад со хемиско оружје и го предупреди сирискиот претседател Башар Асад ...
  | | веќе видена | слични

  Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го повика американскиот државен секретар Рекс Тилерсон да го спречи провоцирањето на силите на сирискиот ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Пентагон на војникот со нетрадиционална сексуална ориентација Натаниел Бьом му дозволи да земе учество во геј-парадата во Сиетл со воената униформа. Ова го ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп инсистира на средба со рускиот колега по должност Владимир Путин во согласност со сите дипломатски формалности, пишува ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Првпат, по речиси еден век, САД се подготвуваат за затемнување на Сонцето кое ќе се гледа од едниот до другиот брег на земјата, еден редок природен настан кои ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Откако пред два дена пред публиката на фестивалот Гластонбери во Велика Британија говореше за убиство на американскиот претседател Доналд Трамп, актерот Џони ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Првпат, по речиси еден век, САД се подготвуваат за затемнување на Сонцето кое ќе се гледа од едниот до другиот брег на земјата, еден редок природен настан кои ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Најслабите земји во светот се Виетнам и Бангладеш, каде дебели се само по 1% од населението. Повеќе од две милијарди луѓе на светот имаат проблеми со вишокот ...
  сите 9 | | | веќе видена