Словенија

  во

  Имаме многу случаи кога на бранењето на дипломската работа (последната фаза од студирањето), на самиот јавен чин, присутен е и генералниот менаџер на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонската репрезентација до 21 година направи фантастичен резултат и ќе игра во четвртфиналето на Светското првенство во Алжир. Нашите ракометари по ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Македонската младинска репрезентација го оствари најголемиот успех во оваа генерација. Нашите ракометари се пласираа во 1/4 финалето на Мундијалот, откако го ...
  сите 147 | | | прочитана: 226 | веќе видена

  Европскиот суд за човекови права одлучи денеска дека една членка на ЕУ може да ги врати бегалците во првата земја во која аплицирале за азил, дури и во случај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Меланија Трамп во својата татковина Словенија не дошла 10 години, но тоа не го спречува локалното население и понатаму да им раскажува на новинарите и ...
  сите 14 | | | прочитана: 939 | веќе видена

  Неколку од репрезентациите кои беа меѓу фаворитите за висок пласман не успеаја да стигнат до завршницата на Светското младинско ракометно првенство во Алжир. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Неколку од репрезентациите кои беа меѓу фаворитите за висок пласман не успеаја да стигнат до завршницата на Светското младинско ракометно првенство во Алжир. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Меланија Трамп во својата татковина Словенија не дошла 10 години, но тоа не го спречува локалното население и понатаму да раскажува на новинарите и туристите ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Европскиот суд за човекови права одлучи денеска дека една членка на ЕУ може да ги врати бегалците во првата земја во која аплицирале за азил, дури и во случај ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Словенечкиот премиер Миро Церар изјави дека неговата влада ќе се обиде да постигне договор со Хрватска за имплементација на арбитражната пресуда за морската ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Американскиот политиколог, Фил Батлер, тврди дека цепкањето и распадот на Југославија биле дел од поширокиот план на НАТО сојузот, со кој сакале да ги ослабат ...
  сите 14 | | | прочитана: 278 | веќе видена

  Посветен на големиот празник Илинден, во чест на традицијата, фестивалот и годинава донесува повеќе културни настани чија цел е зачувување и пренесува на ...
  сите 2 | | | веќе видена