ОН

  во

  Во вчерашните судири меѓу либиските милиции во Триполи најмалку 78 лица загинаа и над 1.000 се повредени, соопштија денеска локалните здравствени власти, ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Дедо Петар од Ѓорче Петров има 95 години. Секој ден пешачи по три километри. И на оваа возраст не му е потребна патерица. - Има 1,5 километар до пазарчето пеш ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Големите индустриски земји не можеа да ги надминат разликите со САД околу заштитата на климата. Г7 помина во знакот на длабока поделба. Критики кон членките на ...
  | | веќе видена

  Најмалку 78 лица се убиени во судирите во либискиот главен град Триполи помеѓу милициите кои им припаѓаат на две спротивставени влади во длабоко разединетата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На 22. конгрес на СДСМ, како што дознава А1 он, од партиски извори, Оливер Спасовски ќе биде сменет од местото Генерален секретар на партијата. На негово место ...
  сите 188 | | | веќе видена

  На 22. конгрес на СДСМ, како што дознава А1 он, од партиски извори, Оливер Спасовски ќе биде сменет од местото Генерален секретар на партијата. На негово место ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Меѓуресорската државна комисија за борба против недозволено производство, трговија и злоупотреба на дроги денеска го презентира истражувањето „Евалуацијата на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Естонското министерство за надворешни работи во петокот објави дека до крајот на мај двајца руски дипломати треба да ја напуштат земјата без да ги наведе ...
  сите 11 | | | веќе видена