Австрија

  во

  За туристите за време на летувањето може да бидат актуелни разни болести како што е висока температура, повреди во сообраќајна несреќа или убоди од инсекти, ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На денешен ден 27 мај 1525.- Убиен бил Томас Минцер, германски теолог и револуционер. Бил застапник на интересите на сиромашните селани и на другите ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Под мотото „Го славиме животот“ на 26-ти мај осигурителната компанија „ГРАВЕ“ ја одбележа својата 10-годишнина откако е присутна на македонскиот осигурителен ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Логистиката за овој значаен настан и за македонската кинематографија, и промоција на уште неколку наши филмски проекти веќе седми ден се „подгрева“ на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Центарот за меѓууниверзитетска соработка при УГД во изминатиот период присуствуваше на Интернационалната недела на Универзитетот „Карл-Франценс“ во Грац, ...
  | | веќе видена

  Македонија е мала земја, дури според европските мерки. И колку и да им се сака на локалните аналитичари да се видат себеси во центарот на судирот на ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Во Воениот музеј на Австрија во Виена, кој е еден од најстарите и најпознати музеи во оваа земја, вчеравечер, 24 мај, беше отворена изложбата „Македонија и ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Осум меѓународни канали за трговија со дрога пресекла полицијата во минатата година при што биле разбиени пет криминални групи и запленети над 620 килограми ...
  сите 8 | | | веќе видена