Во овие тешки времиња луѓето се снаоѓаат како можат и умеат, па така евтините маски за нуркање ги претвораат во импровизирани респиратори, додавајќи им филтри, ...
сите 5 | | | веќе видена

Коронавирусот коси во светот. Од инфекција со овој вирус утрово, во Солун, починал и Емануел Малелис, објави порталот Вечер.мк. Нема кој што е малку постар во ...
сите 6 | | | веќе видена

Алкохолот го ослабнува имуниот систем и ја зголемува паниката и депресијата во текот на изолација. Но, се чини дека многумина посегнуваат по алкохол како начин ...
сите 5 | | | веќе видена

Дејан Димитровски во групата на Фејсбук под име „И јас сум Венко Филипче -поддршка“ го напиша своето искуство: “Пред 7 години сопругата на 31 годишна возраст ...
сите 8 | | | веќе видена

Експертите велат дека посебно обучените кучиња трагачи можат да помогнат во откривањето на носителите на опасниот коронавирус пред појавата на симптомите. Тие ...
| | веќе видена

Да се види како поминува денот на некој што се бори со коронавирусот во Македонија, не е честа глетка. Но, има и бесценети исклучоци, како оној на лекарката од ...
сите 3 | | | веќе видена

Комплетна изведба на хидроизолациона заштита за објектот „Мобилна воена болница“ на Министерството за здравство во вредност од 15.000 евра денеска донираше ...
сите 4 | | | веќе видена

На италијанските социјални мрежи кружи видео снимка на која наводно Италијанци се „заблагодаруваат“ на светските лидери за помошта која ја добиле во борбата со ...
сите 2 | | | веќе видена

Во 2019 година, Светската здравствена организација истакна дека зависноста од видео игрите и официјално се смета за ментално нарушување, пренесе USA today. ...
сите 3 | | | веќе видена

До вчера бројот на лица вработени во ЈП Национални шуми, коишто се позитивни на корона вирус се искачи на пет. Од нив едно лице е од Кавадарци, додека пак ...
сите 5 | | | веќе видена

Во индонезиската провинција Западна Јава поројните врнежи од дожд предизвикаа поплави од кои се погодени повеќе од 100.000 лица, пренесува Агенција Анадолија ...
сите 4 | | | веќе видена

Збунувачки информации од експерти стигнуваат до загрижените граѓани поради пандемијата со коронавирусот во светов. Експертите ги збунуваат преплашените луѓе ...
сите 8 | | | веќе видена

Рускиот специјалист за инфективни болести Илја Акинфиев во интервју за телевизијата „Звезда“ објасни дека лековите за поддршка или јакнење на имунитетот се ...
сите 4 | | | веќе видена

next