Голем пожар на грчкиот остров Икариа

2 копии

Препорака до граѓаните да бидат особено претпазливи по враќањето од одмор, бидејќи е зголемен ризикот за ширење на Ковид-19, испратија од Секретаријатот за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Голем пожар избувна утрово во фабрика за рециклирање пластика во предградието Метаморфоси во северниот дел на Атина, затворен е дел од автопатот кон Ламиа, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Во македонското судство се е можно па така и обвинето лице за кое е одредена мерка домашен притвор да бара од судот почести рочишта, но судот тоа барање да го ...
сите 218 | | | веќе видена

УТРЕ ПОЧНУВА УЧЕБНАТА ГОДИНА Во услови на пандемија предизвикана од појавата и ширењето на вирусот Ковид-19, утре официјално започнува новата учебна година во ...
сите 110 | | | веќе видена

Вицепремиерот на Бугарија Красимир Каракачанов некогаш премногу ја сака Македонија, ама на погрешен начин, рече Зоран Заев во вечерашното интервју за ТВ Стар ...
сите 234 | | | веќе видена

Турција и предложи на Русија конфликтот во Нагорно-Карабах да се реши со испробан метод, по примерот на сирискиот модел, изјави турскиот министер за надворешни ...
сите 268 | | | веќе видена

Семејството Јанковски од Битола коешто на 12 септември ја постигна најголемата 7-ка во историјата на Државна лотарија, беше во посета на студиото каде што се ...
сите 14 | | | веќе видена

Почитувани медиуми, по вчерашните објави на социјалните мрежи, денес веќе и на интернет порталите за веста дека медицински сестри се одлеваат од јавното ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Голем пожар на грчкиот остров Икариа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: