Еврото со вредност од 61.5 денари, најголем раст имаат акциите на ТТК Банка

4 копии

Според средната курсна листа на НБРСМ, еврото денеска има вредност од 61.5004 денари. Британската фунта денес чини 71.8883 денари, швајцарскиот франк е 55.9196 ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британската фунта денес чини 72.2488 денари, швајцарскиот франк е 55.9926 денари, а американскиот долар 55.9214 денари. Што се однесува на акциите на берзата, ...
| | веќе видена | слични

Македонската берза ги објави најновите податоци за финансиските резултати на котираните компании во периодот јануари-септември, годинава. Топ пет на листата од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата уапсила десет лица утринава на повеќе локации во Ѓорче Петров, Арачиново, Грчец, Чаир, Визбегово, Бардовци, Студеничани и Центар, а дел од уапсените ...
сите 173 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 496 | | | веќе видена

Денес караванот „Обнова на Македонија“ се наоѓа во Дебар на отворени и директни средби и разговори со граѓаните на Дебар и жителите на околните села. Токму ...
сите 227 | | | веќе видена

Додека енергијата на Месечината во Овен се движи директно, се движиме во квадратот на Сонцето и Нептун, што ни дава сосема поинаква насока. Затоа и ...
сите 113 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави ревидирање на Законот за јазици во согласност со забелешките на Венецијанската комисија. „Законот за јазици ќе биде ревидиран, а ...
сите 98 | | | веќе видена

По масовниот протест од минатата недела, членови и поддржувачи на локалната иницијатива Fridays for future и овој петок се собраа да продискутираат за ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Еврото со вредност од 61.5 денари, најголем раст имаат акциите на ТТК Банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: