Запалено возилото на позната скопска деловна жена


Непознат сторител ноќта во петок кон сабота со Молотов коктел опожарил возило марка „цитроен“, соопшти полицијата. Според истиот извор, пожарот го пријавил граѓанин десетина минути по полноќ, а полицијата утврдила дека станува збор за возило со скопски регистарски ознаки, сопственост на К.Т.(61) од Скопје. Полицијата трага по подметнувачот на пожарот, а некои медиуми јавија дека станува збор за возилото на позната скопска деловна жена. The post Запалено возилото на позната скопска деловна жена appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Интересно на овие оптички илузии е дека сликите што ќе ги видите подолу НЕ се движат. Сепак мозокот ни пренесува други информации и ние не ги гледаме како статични. Единствениот начин на кој можат да престанат да се “движат”, е ако гледате само во една точка и не го мрдате погледот. The post ФОТО: Уникатни оптички илузии appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Колку и да не ви се верува, но некаде на оваа слика има скриено животно. Камуфлажата е прекрасна. Нема да ви кажеме што е животното, само ќе ви напоменеме дека имате точно 15 секунди за да го откриете. Инаку ќе биде подоцна …. The post Откријте го животното на сликата! Имате точно 15 секудни appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Како што веќе неколкупати сме споменале, вработените во човечки ресурси се задржуваат само 6 секунди на автобиографија кога ги отценуваат потенцијалните кандидати за одредена позиција. Што сепак гледаат тие во овие шест секунди? Истражување меѓу 12 фирми за селекцијата на персоналот дава одговор на ова прашање. На прво место, специјалистите погледнуваат во името на кандидатот за соодветната позиција. На второ место, погледот им се запира на последната работна позиција на кандидатот, како и временскиот период во кој тој ја извршувал. Трето , специјалистите посветуваат внимание на претходната позиција на кандидатот, како и периодот во кој ја има извршувано. И на крај , во рамките на овие шест секунди стручњаците посветуваат внимание на образованието на кандидатот. Откако знаете што е добро да бидете сигурни дека вашата биографија ви е поставена во правилен хронолошки редослед, да не е премногу долга, а посочените места на кои експертите ќе посветат внимание, се лесно забележливи. Во светлината на опишано ...
| | веќе видена | слични

Турски фудбалски навивач се обиде да влезе на стадионот со 24 пива, скриени во неговата облека. YouTube видео покажува како фан е претресен од обезбедувањето, која наоѓа скриени шишиња пиво во неговата облеката. Но тоа не е ништо необично. Сепак необичното е бројот на шишиња пиво, кои мажот ги имал по себе, е тоа се 24! Погледнете го клипот на кој се гледа како “генијалниот” план.. The post ВИДЕО: Маж се обиде да внесе 24 пива на стадион, но… appeared first on Актуелно24.мк .
| | веќе видена | слични

Кога ќе видите монета на улица сигурно си викате „среќичка“ и ја земате и складирате во паричникот, мислејќи дека ќе ви донесе уште пари. Според источните суеверија тоа не е така. Според нив штом монетата е изгубена, тоа значи дека и претходниот сопственик имал лоша среќа со парите. Доколку ја земеме монетата, со нејзе ќе ја земеме и лошата карма. Само ако милионер ја загубил можеме да ја земеме, но тоа нема како да го знаеме. Има уште многу суеверија и знаци за монетите. Ако не сакаме само да даваме пари, тогаш кога тоа ќе го правиме не треба да го гледаме човекот во очи. Лоша карма претставувало и раситнувањето на пари. Доколку ви требаат ситни пари едноставно купете си нешто со парата, со што ќе ја раситните. За да не се нарушува енергијата на размена на парите, секогаш треба да земаме со левата и да даваме со десната рака. Лесни и брзо пари не треба да држиме дома. Колку и да не ви се верува, нивната енергија лошо ќе влијае на вас финансиски. Овие брзи и лесни пари треба да ги потрошите што побрзо. Нешто ...
| | веќе видена | слични

Останато

Го поздравувам усвојувањето на повеќе реформски закони, вклучително и Законот за јавно обвинителство. Нивната имплементација треба да го зајакне владеењето на ...
сите 675 | | | веќе видена

Разрешувањето на министерката за труд и социјала Рашела Мизрахи покажува дека моделот на Пржинска влада не функционира и треба да се размислува за негово ...
сите 372 | | | веќе видена

Последните докази обвинителката Вилма Русковска реши да не и ги открие на јавноста. Побара снимките кои тајно ги снимал осудениот Зоран Милевски Кичеец да се ...
сите 137 | | | веќе видена

Пред седиштето на НАТО се прават последните подготовки за подигнување на знамето на Северна Македонија како 30. членка на Алијансата. Во неделата Собранието го ...
сите 302 | | | веќе видена

Втор ден социјалните мрежи горат по вчерашниот марш на СДСМ наречен „Чекориме за правда“ на кој присуствуваа присилени истомисленици и членови на СДСМ.Откако ...
сите 108 | | | веќе видена

Најпогодени од вирусот се старите лица, но и хронично болните, особено оние со дијабетес, кардиоваскуларни и респираторни болести. Од кинескиот Центар за ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Запалено возилото на позната скопска деловна жена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: