Хрват меѓу толпа бразилци „беснееше“ поради пеналот (ВИДЕО)


Навивач на „коцкестите“ бурно реагираше на контроверзниот пенал. Јапонскиот арбитар Јуичи Нишимура е најозборуваната личност во Хрватска па и во поголемиот дел од фудбалскиот свет откако на отворањето на Светското Првенство во Бразил на мечот меѓу домаќинот и Хрватска досуди контроверзен пенал кој во гол го претвори Нејмар за водство на Бразил од 2-1 и целосен пресврт на мечот каде конечниот исход гласеше 3-1. Интересна ситуација во Бразил каде навивач на хрватската репрезентација бурно реагираше при дискутабилниот пенал покрај голема толпа од навивачи на „Кариоките“.
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин беше гостин на венчавката од австриската министерка за надворешни работи, Карин Кнејсл, која беше критикувана поради ...
сите 132 | | | веќе видена

„Во Република Македонија институциите се приватизирани од страна на луѓе кои ги именувала Владата и истата во очај ги моли односно ги задолжува да соберат сили ...
сите 41 | | | веќе видена

Пристапот до куќите кои се под вијадуктот е блокиран , населението е евакуирано , а дури и пожарникарите го напуштија местото поради страв од ново уривање. ...
сите 77 | | | веќе видена

Концертот се одржа по повод јубилејот од раѓањето на Ристо Аврамовски, Драгослав Ортаков и Стојан Стојков Врвните членови на македонската културна сцена и ...
сите 114 | | | веќе видена

„Ова е израз на непочитување“, „Говорот на Мадона беше сè само не говор во врска со Арета Френклин“, „Кој и да е тој што мислел дека Мадона треба да ѝ оддаде ...
сите 70 | | | веќе видена

Проблемот со откупот на сливите е наметнат и е резултат на неконзистентните, популистички, погрешни и криминални политики што биле водени во претходните 11 ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хрват меѓу толпа бразилци „беснееше“ поради пеналот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: