НА БАРАБАН ОДИ СИМБОЛОТ НА НЕКОГАШНИОТ СОЦИЈАЛИСТИЧКИ ШОПИНГ - се продава Стоковната куќа „26 Јули“, досега газда и беше „Кристал“ од Велес

Компанијата за производство на масло за јадење, „Кристал“ од Велес, продава голем дел од својот недвижен имот, и тоа во повеќе градови, а меѓу нив и многу ...
| | веќе видена | слични

Директорски промени се случуваат во компанијата од млинско-пекарската индустрија „Жито Караорман“ од Кичево. Оваа компанија на 17 идниот месец ќе одржи ...
| | веќе видена | слични

Како логично завршување на една плодна и успешна кариера, Светозар Јаневски, кој всушност е и доминантен сопственик, во идниот период ќе ја раководи и ...
| | веќе видена | слични

Во годината во која прометот на берзата е паднат за 42 отсто, а добивката е преполовена берзата исплаќа околу 109.000 евра на своите акционери меѓу кои ...
| | веќе видена | слични

Прилепскиот Тутунски комбинат ќе има нов генерален извршен директор. Станува збор за Зоран Пачешкоски од Прилеп, кој е дипломиран економист. Одборот на ...
| | веќе видена | слични

Компанија од Битола доживеа значајна акционерска промена, кога преку берзанска блок трансакција беа истргувни над 10 проценти од акциите. Станува збор за ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: < 1 минутa Марко Андонов е новиот извршен директор на АД „Раде Кончар-Апаратна техника“ – Скопје, избран на конститутивната седница на Одборот ...
| | веќе видена | слични

Важна вест стигна за акционерите на Цементарницата УСЈЕ, доколку сакаат да си ги земат парите кои им следуваат како дел од добивката што лани ја оствари ...
| | веќе видена | слични

Христина Џамбазовска Анастасов е нов Генерален Директор и Извршен член на Одборот на директори во Друштвото за осигурување Триглав Осигурување Живот АД Скопје. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вистинска трагедија се случила вечерва во Гевгелија, каде повозрасен гевгеличанец го убил својот брат и неговата сопруга, односно снаата. Како што информираат ...
сите 484 | | | веќе видена

Почитувани граѓани, почитувани медиуми, Новата мерка на Владата предводена од СДСМ за намалување на цените на прехранбените производи е успешна и дава ...
сите 261 | | | веќе видена

Променливо облачно, на повеќе места нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме, прогнозира за утре Управата за ...
сите 169 | | | веќе видена

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во ...
сите 363 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 263 | | | веќе видена

На маргините на 78-то заседание на Генералното собрание на Обединетите нации, министерот за надворешни работи Бујар Османи, оствари средба со својот ...
сите 254 | | | веќе видена

Хеликоптер на МВР вчера исфрли над 45 тони вода при гаснењето на пожарот кај село Милетино, општина Брвеница. Како што соопшти МВР, по барање на Центарот за ...
сите 137 | | | веќе видена

Утрово во периодот од 00:00 до 04:00 при спроведена акциска контрола на МВР за присуство на малолетници во угостителски објекти на територија на цела држава по ...
сите 90 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НА БАРАБАН ОДИ СИМБОЛОТ НА НЕКОГАШНИОТ СОЦИЈАЛИСТИЧКИ ШОПИНГ - се продава Стоковната куќа „26 Јули“, досега газда и беше „Кристал“ од Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: