Мајкл земал смртоносна доза лекови

ДЕВЕТ РАЗЛИЧНИ УБИСТВЕНИ ТАБЛЕТКИ Мајкл земал смртоносна доза лекови Прелиминарните токсиколошки наоди покажале дека Мајкл Џексон во телото во моментот на смртта во себе имал смртоносен коктел од девте различни лекови. Кралот на попот земал убиствена доза лекови против болка демерол и метадон, кои ги користел како замена за хероин. Наодите покажале дека коктелот бил доволно силен за да убие кој било човек. Лекарите претпоставуваат дека лековите ги земал подолг временски период, развил зависност и морал постојано да ги зголемува дозите. Освен овие два лека во телото на Мајкл имало и извесна количина на антидепресиви, наркотици и анастетици. Покрај тоа пронајдени се и неопасните таблетки за спиење амбиена и лек против болки фентанил кој е 100 пати посилен од морфиумот. "Телото може да развие толеранција на екстремни дози на лекови, но со тек на време едноставно се предозира и се гаси. Тоа му се случи на Мајкл", изјавил добро упатен стручен извор.
| | веќе видена | слични

Останато

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 750 | | | веќе видена

Зоран Заев знаел за случајот Рекет и не само што знаел, туку и позадински го водел и управувал целиот Рекет, како да се одвива и ги полнел со информации оние ...
сите 352 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Општина Новаци, на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев најави тужба за објавувањето на нелегално добиени документи од истрагата за случајот „Рекет“, кои ги објави порталот Инфомакс, а се ...
сите 190 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкл земал смртоносна доза лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: