Мајкл земал смртоносна доза лекови

ДЕВЕТ РАЗЛИЧНИ УБИСТВЕНИ ТАБЛЕТКИ Мајкл земал смртоносна доза лекови Прелиминарните токсиколошки наоди покажале дека Мајкл Џексон во телото во моментот на смртта во себе имал смртоносен коктел од девте различни лекови. Кралот на попот земал убиствена доза лекови против болка демерол и метадон, кои ги користел како замена за хероин. Наодите покажале дека коктелот бил доволно силен за да убие кој било човек. Лекарите претпоставуваат дека лековите ги земал подолг временски период, развил зависност и морал постојано да ги зголемува дозите. Освен овие два лека во телото на Мајкл имало и извесна количина на антидепресиви, наркотици и анастетици. Покрај тоа пронајдени се и неопасните таблетки за спиење амбиена и лек против болки фентанил кој е 100 пати посилен од морфиумот. "Телото може да развие толеранција на екстремни дози на лекови, но со тек на време едноставно се предозира и се гаси. Тоа му се случи на Мајкл", изјавил добро упатен стручен извор.
| | веќе видена | слични

Останато

Крадењето на дисковите со снимките од безбедносните камери во Собранието од страна на обвинетите Сашо Марковски и Оливер Радулов било по наредба на директорот ...
сите 258 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајкл земал смртоносна доза лекови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: