Шестгодишно патешествие на „Рудкоп“ против „Фени индустри“

Meri, dali ti e poznato deka RUDKOP e nekoja si domasna "bezveznakompanija",a deka FENI e jabandziska investicija (kodzomiti od Francija)? Sega sudstvoto tuka e sporno zavinso oti, soglasno stavovite na Gueuouski, Buuuchukovski, Bandaleska, Mkardulesku, i ostali, zastiten e stranskiot investitor i sto ima tuka jabandziski diplo-posmatraci i nevladini NVO-a i sorosidi da digaat dzeva i da se bunat. Ednostooavno neli, koga sudstvot onadue domasen vopolza na jabandzija - se e spored europajachkite standardi, ama nedaj boze da mu tekni da oandi nekoj jabandzija, pa makr se odaival i na ime Mihajlo Mihajlovski, so prekar "vatrostalna"......
| | веќе видена | слични

Останато

УХМР за утре најавува сончево и потопло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец.Минималните температури од ...
сите 306 | | | веќе видена

Дали се знаеше дека Боки 13 рекетира и заработува милиони. Да, Зоран Заев и СДСМ го знаеа тоа со години, како и Финансиската полиција, и молчеле затоа што ...
сите 60 | | | веќе видена

Владата на денешната седница ја разгледа Информацијата за формирање меѓуресорска работна група за обезбедување натамошен квалитетен развој и имплементација на ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на европската дипломатија, Федерика Могерини изјави дека прашањето за проширувањето на ЕУ на Западен Балкан е прашање на помирување и обединување на ...
сите 85 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 137 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шестгодишно патешествие на „Рудкоп“ против „Фени индустри“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: