Под швајцарските глечери кои се топат со многу брзо темпо е откриен авион кој исчезнал 1968 година. Истражувањето покажало дека се работи за авионот Пајпер ...
сите 6 | | | веќе видена

(ВИДЕО) МОНСТРУОЗНО: Дочекавме и болните од рак ...

Професор по географија од Нови Сад со велосипед ...

(Фото) Скопјани од градежната офанзива добија ...

(Фото) Скопјани од градежната офанзива добија ...

Астрит Истрефи, Балкан Форум: Руската пропаганда ...

Астрит Истрефи, Балкан Форум: Руската пропаганда ...

Астрит Истрефи, Балкан Форум: Руската пропаганда ...

Есенските реконструкции им ги „истенчија“ нервите ...

Граѓаните на Пекинг панично купуваат храна и ги ...

„Езерџиите“ останаа без најборбениот играч: НБА ...

Зборовите на Милановиќ „опасно“ потсетија на ...

(ВИДЕО) Запознајте ги најуспешните млади личности ...

Претседателот Пендаровски го додели признанието ...

Многу едноставни, а апсолутно неодоливи: Волшебни ...

(Видео) Научниците откриваат како диносаурусите ...

15 најголеми мегапроекти на Блискиот Исток

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ Фиљана Кока: Раководството на ЗНМ ...

(Видео) Приватните автобуски превозници згрозени ...

ВИДЕО ДЕБАТА Вжештена атмосфера во ТВ дуелот на ...

„Одговорност и оставки од министерката Тренчевска ...

ВИДЕО ИНТЕРВЈУ Синиша Пекевски: Сегашната власт ...

ВИДЕО | Ленин Јовановски: Доста е со политички ...

(Видео) Хали Бери се потсети на улога од 2002 ...

Гравитацијата не е сила

ВИДЕО | Андоновиќ: Рускиот воен сојуз ОДКБ на ...

ВИДЕО | Превозниците со порака: Срам да и` е на ...

НАШАТА ВОЈСКА ПУКАШЕ НА НАС Руски резервисти ...

7 најголеми шокови на Светското првенство на сите ...

(Видео) Александар Јосифовски сними песна во ...

Што погоди ТЈ за вчерашниот ден и што ни најавува ...

Нејмар се повреди на мечот со Србија, ги соблече ...

Шефот на комисијата за надворешна политика ...

(ВИДЕО) Курти гаѓан со цреши во Приштина

Овации и аплауз за „македонско девојче“ на ...

ВИДЕO: Електричната канцелариска фотелја на ...

Asus ROG Phone 6 доби Diablo Immortal верзија

Автобусите на ЈСП префрлени во Транспортен центар ...

Вселенското летало Орион направи прелет над ...

Лидерот на злогласната единица „Вагнер“ испрати ...