Мотивот на напаѓачот кој си го одзел животот не е познат. Нападот се случил во главниот град Удмуртија, регион кој се наоѓа на околу илјада километри источно ...
сите 6 | | | веќе видена

Лидија Кочовска “удри“ по Министерство за ...

(Видео) „Нож во грб 2“ вреди да се истражи, велат ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензиите на Косово запрени, но ...

ВИДЕО | Андоновиќ: Тензиите на Косово запрени, но ...

НБА Топ 10: Најубавите потези на вечерта (ВИДЕО)

Вилко го отсвири последниот акорд

На чии навивачи најмногу ќе им треба освежување ...

Документарниот филм за Дејвид Боуви во кината ...

ВО ЖИВО: Прес конференција за владините мерки за ...

Полиција тепаше штрајкувачи во најголемата ...

Импресивни партии на Јокиќ и Дончиќ

Импресивни партии на Јокиќ и Дончиќ

ФОТО | Николас Кејџ непрепознатлив во новата ...

Шутаров: Љубовта кон татковината никогаш не може ...

ТЈ: Што може Србија со Бразил?

Обожавателите најдоа грешка во една од ...

Јокиќ игра одлично откако се врати на терените по ...

Јокиќ игра одлично откако се врати на терените по ...

Милионер спиел со 4.000 жени, а го убила порно ...

Харисон Форд ќе го подмладат со визуелни ефекти ...

Вардар и „Комитите“ приредија фудбалско ужување ...

(Видео) Пред јубилејниот концерт, ДНК има нова ...

ВИДЕО | „Една љубов – еден живот“: ФК Вардар го ...

И најмладите „златни славејчиња“ за Вардар – ...

И најмладите „златни славејчиња“ за Вардар – ...

(ВИДЕО) ГО МОТИВИРАЛА ВНУКАТА: Црногорец на 88 ...

Подгответе се за потење и жесток ритам: 24 ...

Прекрасна кореографија и пиротехничко шоу на ...

Полна „Јужна“ на „Градски“, „Комити“ на својот ...

Полна „Јужна“ на „Градски“, „Комити“ на својот ...

Полна „Јужна“ на „Градски“, „Комити“ на својот ...

Отчет на градоначалникот на Општина Ѓорче Петров ...

ВИДЕО | Масовен протест во Северна Митровица под ...

ВИДЕО | Масовен протест во Северна Митровица под ...

Нова сензација на СП во Катар, Јапонија ја ...

ВИДЕО | Подољак: Некој чека голови ние ракети, ...

ВИДЕО | Подољак: Некој чека голови ние ракети, ...

Јапонија ја потопи Германија за уште една ...

15 најчудни места на Земјата кои навистина ...