Жените и девојките кои се жртви на родово базирано насилство поминуваат тежок пат до правдата. Адвокатката Марта Гусар смета дека денес состојбата е подобра ...
сите 42 | | | веќе видена

Како максимално да се зајакнат мускулите на ...

Со денови плачев поради навредите, сè уште сум ...

Бектеши во Тирана реагираше бидејќи го нарекоа ...

Ѓоковиќ одбил да ѝ плати 220.000 евра, водела ...

(ВИДЕО) Се обновува патот Сопотница – Железнец, ...

МИА во Брисел “спакува“ дека има инциденти во ...

(Видео/Фото) На Криволак воена вежба „Брз одговор ...

Николоски со Пленковиќ и Капели: Македонија ...

DJI го претстави дронот Mini 3 Pro со „финтите“ ...

Ковачевски: Со младите креираме политики за ...

Во Белград гостуваше најдобриот меѓу најдобрите ...

Знаете кои се „Алпина“ и „Кисми“ и уште 10 докази ...

Работи кои докажуваат дека Јапонија е држава од ...

Работи кои докажуваат дека Јапонија е држава од ...

Дечко е мета на критики откако ја запросил ...

Тренчевска: Апликацијата Сиборд претставува ...

(ВИДЕО) Божиновска: Арсовска мисли дека бесплатен ...

Мицкоски од Радовиш: Не се сите исти, додека ...

Ристов: Салата за венчавање е проект кој ...

Митрески: Има пратеници од ВМРО ДПМНЕ кои не се ...

Пендаровски: „Брз одговор 22“ е потврда на ...

Голден Стејт се посрамоти во Мемфис, Холидеј со ...

Блокадата на Собранието не успеа, парламентарното ...

Изгледа Кинези сепак знаеле да градат автопати

ЕКСПЛОЗИЈА НА БОЈЛЕР ЈА РАЗНЕСЕ ХЕМИСКАТА ФАБРИКА ...

Скок од 10 места по првото полуфинале - кои се ...

Пачешкоски му објави политичка војна на ...

ВИДЕО | Митровски: Стотици случаи на родово ...

Одличен предлог за ручек: Пилешко во павлака и ...

Финска уште од 1993 година се подготвува за ...

Водител низ солзи во емисија се простил од своето ...

Стојаноски: Пратениците на СДСМ не ја ...

НБА Топ 5: Ноќ на атрактивни забивања и блокови ...

(Видео) Нов трејлер за „Светот Јура: Доминион“

Пендаровски ја посети на спомен соба на Петре М. ...

ВИДЕО | Села: Среде кризата со Бугарија и ветото, ...

Мицкоски во посета на Радовиш

Анастасија сама си купи автомобил – овој пат ...

Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, над ...