Милион резервисти и 215.000 млади регрути има на располагање армијата на Тајван, во случај на кинеска инвазија, а доколку биде блокиран тајванскиот поморски ...
сите 34 | | | веќе видена

ВИДЕО | д-р Софијанова: Заканите вознемируваат, ...

Пендаровски на средба со Лирман: Германија е ...

Одличниот Јокиќ не можеше да спречи пораз на ...

Одличниот Јокиќ не можеше да спречи пораз на ...

ВИДЕО | Бислимоски: Ниту еден киловат час ...

ВИДЕО| Андоновиќ: Србија изгласа промена на ...

(ВИДЕО) Киднапирање во синагога во Тексас: Убиен ...

(ВИДЕО) Киднапирање во синагога во Тексас: Убиен ...

ВИДЕО | Oтчет на екс министерот Филипче: ...

Новоизбраниот претседател на Владата Димитар ...

Топот од Саутемптон, врвниот изведувач на ...

181 санкционирани возачи во Скопје, 39 во ...

ВИДЕО | Проф. д-р Марковиќ: Заев и Ковачевски се ...

Без печење: Редена еклер торта со бисквити, шлаг ...

ВИДЕО | Стојмановски: Ѓоковиќ има балкански ...

Tрипл-дабл на Јокиќ, но пораз на Денвер против ...

Јута победи во Денвер, трипл-дабал на Јокиќ – ...

Јута победи во Денвер, трипл-дабал на Јокиќ – ...

ВИДЕО | Стојаноски: Дроновите можат да летаат на ...

Дај му ја на Модриќ на 20 метри и имаш голчиште

Видео | Руски специјалци апсат хакери од ...

Дали знаевте дека Џеки Чен е одличен пејач? ...

Германија и Полска во главната фаза на Европското ...

Германија и Полска во главната фаза на Европското ...

Милошоски: Владата на СДСМ и ДУИ не е решение ...

Ковачевски: Доаѓа ново време, со работа почнуваме ...

Лашкоска: Ковачевски не доби доверба од ...

Георгиевска: новата влада ќе продолжи со директна ...

Стојкова Серафимовска: Се менуваат 5 министри во ...

Петков за БТВ: Македонско малцинство во Бугарија ...

И Цеца го даде својот глас на референдумот – си ...

Голманот на Брегот на Слоновата Коска го прими ...

ВИДЕО | Сергеј без цензура ги коментира модните ...

Николовска: Владата има полн легитимитет, избори ...

ВИДЕО| Молк во авиотно со Ѓоковиќ, семејството на ...

Вејн Руни и Дерби Каунти имаат милион проблеми а ...

(ВИДЕО) Велковски: Над 300 милиони евра странски ...

Пешевска: Најодговорните министри за сите ...

Бавно темпо и без скокање: 30 минути домашни ...