Животот на некои фудбалерите по завршувањето на кариерата е многу поразличен, а вистински пример за тоа е Уругваецот Дарио Силва. Станува збор за поранешен ...
сите 5 | | | веќе видена

Заедно со српската старлета уапсени и уште 3 ...

Андоновиќ: Уставниот суд го отвара патот за ...

Фудбалот се врати со цела своја убавина – Лоб од ...

Продолжуваат протестите во Минеаполис по ...

Запалена полициска станица: Продолжуваат големите ...

Највисокиот водопад на светот

Како изгледа топографската карта на Меркур?

„Твојте очи, Лено“ – Амира Медуњанин и Бошко ...

Фолксваген го претстави најмалиот кросовер нивус ...

(видео) НА ДЕНЕШЕН ДЕН: Мене куршум ме пронижа, ...

Volkswagen Nivus може да биде баран и поради ...

Точка ТВ: Како истражувачите го користат тутунот ...

Посвоиле момче со аутизам, па го ...

Голем пожар беснее во близина на поранешна А1 ...

Данската лига се врати со гледачи преку „Зум“ и ...

Данската лига се врати со гледачи преку „Зум“ и ...

Точка ТВ: Угостителските објекти повторно ...

Се враќа „La Casa De Papel“, познато и кога

Сад и Грција ни прават огромна чест: американски ...

(ВИДЕО) Талевски : Коронакризата не ја запре ...

Кондарко: ДИК може да спроведе избори 22 дена по ...

Проја на стар начин: Посен рецепт за почетници

Овошен ролат без печење: Сервирајте и уживајте

Како ќе функционираат кафулињата и рестораните

20 илјади цвеќиња низ Битола, 900 ги нема

Потпишан договор меѓу Водовод и Стрежево за ...

(ВИДЕО) Ана Корач ја распали машката имагинација ...

Јунајтед и Сити водат битка за албански ...

На 9 јуни Европската комисија ќе ја објави ...

Ревизорите со низа забелешки за работата на АД ...

Македонска професорка наградена со престижно ...

Кафеаните отворија – Скопје раздвижено по подолг ...

Обланди со Нутела

На социјалните мрежи има 620.00 следбеници, но... ...

Германски репрезентативец пред трансфер во Милан

Полицијата затаила во превентивната улога со ...

Граѓаните задоволни од укинувањето на полицискиот ...

Играчот за кого Роналдо рече дека е подобар од ...

Одложено лансирањето на Crew Dragon неколку ...