Комплетната анимација, продукција и пост-продукција на ова остварување беше работена девет месеци од тим од 60 артисти/цртачи и аниматори. Гласовите на ...
сите 13 | | | веќе видена

Идеја за поздрав: Заеднички простор за ...

(видео)Повеќе слух и подршка за домашните ...

Отворање на изложбата „Сè што ни е заедничко“ во ...

Филмот „Дедо и внук“ на Илија Пиперкоски пред ...

Среќа и солзи радосници: Сопственик на фирма ...

„Љубојна“ во возобновување на уште една божиќна ...

Виолистот Блерим Груби одбележа 30 години музичка ...

Ова се најдобрите филмови за 2019 година според ...

Ова се најдобрите филмови за 2019 година според ...

Препорака од Бил Гејтс - книги во кои ќе уживате ...

Неверојатни факти за познатите филмови

Неверојатни факти за познатите филмови

Нови Сад влезе во 10-те најдобри божиќни панаѓури ...

Нови Сад меѓу 10-те најдобри божиќни панаѓури во ...

Почина Мери Фредриксон, пејачката на групата ...

Доделени наградите „Св. Климент Охридски “

Пиперкоски: Преку „Дедо и внук“ сакав емоцијата ...

Нема свест, пари и специјализирани фирми за ...

Театарот во Велес без греење и без претстави на ...

Премиера на „ Отело“ во МНТ

Филмот „Дедо и внук“ посветен на Салаетин Билал, ...

„Њујорк тајмс“ ги избра највлијателните филмови ...

„Светот на Биби“ од недела на српски јазик

10-то издание на “Рома Фест”

Промоција на романот „Молчи со отворена уста“ на ...

Отворена изложбата „Подобро на гранка одошто ...

Изложба „Играш како што другиот ти свири“ на ...

Настапот на Мила Москов со „Fire“ на детска ...

Дијалогот меѓу Пикасо и Мице Јанкуловски со две ...

„Имам нешто да ти кажам“ – нова платформа за ...

Објавен краток спот за филмот „Дедо и внук“

„Нетфликс“ менува една од најпопуларните ...

Почина Таска Балабанова – гласот на детството

„Паразит“ е доказ дека луѓето сакаат подлабоки ...

Отворена изложбата “Скопје, одново”

Отворена изложбата „Мустаќлии“ во националната ...

Со „Зад хоризонтот“ вечерва завршува „Синедејс“

Најдобрите филмски екранизации на романите на ...

Најдобрите филмски екранизации на романите на ...