Факт е дека во Македонија во моментов на дневна основа, секојдневно се случува политичка репресија, се случуваат упади во општините и се случуваат масовни притисоци и врз кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ и врз гласачите и врз цели групи на граѓани, обвинува Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. Факт е дека во Македонија во моментов на дневна основа, секојдневно се случува политичка репресија, се случуваат упади во општините и се случуваат масовни притисоци и врз кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ и врз гласачите и врз цели групи на граѓани, обвинува Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ.– Гледаме и сведоци сме дека само денес имаме директен атак и директен упад врз општините Вевчани, Крива Паланка и Берово. Последица на тоа е се поголем револт кај народот а причина за тоа е исплашеноста на СДС и Зоран Заев од поразот на локалните избори кои што им претстои. Револтот кој што го имаат граѓаните на Република Македонија, секојдневно е поголем. Истовремено нервозата и паниката која што валдее во СДС, секој ...
сите 10 | | | веќе видена

Дебата за Диво насеље со Благоја Марковски, ...

Знае ли Телма дека емитувала „евтини серии без ...

Шеик од Катар заинтересиран за инвестирање во ...

Минимална плата во текстилните конфекции

Ковачев за ТВ 24: Македонија ќе биде високо на ...

Зема селотејп и го залепи преку клучот. Ќе се ...

Наков за одлуката на Апелација – очекуван пресврт

Чудесно: Близначки родени држејќи се за раце ...

Драмата во Битола – За 10 секунди се случи се и ...

Општина Кочани во буџетска дупка

Лозарите од валандовско бараат повисоки откупни ...

ВМРО - ДПМНЕ: Поскапувањето на акцизата за ...

880 милиони евра од буџетот за 2018 за плати и ...

Мистерија – каде исчезна цело езеро? (ВИДЕО)

МВР трага по убиецот на Мартин Јанушев

Лазаревски: Масовното прислушување го вршеше ...

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој ...

„Бомбите“ ќе бидат докази за „ТНТ“ и „Топлик“, ...

Анкетна за „Диво насеље“ во Собранието

Какви промени не очекуваат во Football Manager ...

Ставил 10.000 прскалки во лонец – погледнете што ...

Во Валандово 20 казани од утрово се поставија за ...

Советник во општина Лозово од ВМРО – ДПМНЕ ...

(Видео) Кога е најтешко тука е Питер Крауч: ...

Најмалку 19 загинаа во тајфунот Демри (ВИДЕО)

Апелација одлучи - „бомбите“ да бидат доказ во ...

Џиновската озонска дупка конечно се намалува, што ...

Возачот на данската министерка за имиграција - ...

Чавушоглу поради Македонија ги изнервира Грците

(ВИДЕО) ПУТИН ПРИЗНА: Скокам од пет, седум метри, ...

Гетафе водеше со 0-2 но Будебуз и Санабриа ...

139 -ти протест на „Но пасаран“

Нацев: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето ...

(ВИДЕО) Колариќ: СДС нема да им ги покачат ...

Делев: Заев и СДСМ ги измамија граѓаните, ова се ...

За градоначалнкот од СДСМ во Делчево не важат ...

(Видеоинтервју) Ѓорѓи Лазаревски: Звонко е јунак ...

Меси ќе го одигра 600. меч за Барса

Леброн Џејмс ги потсети сите кој е „Кралот“ ...