Петто продолжение на серијата објавувања на документи и обвинувања од свиркачи на интернет, за кандидатот за градоначалник на СДСМ за Велес, Аце Коцевски. Во денешниот текст објавувачите, кои се претставуваат како револтирани членови на СДСМ во Велес, презентираат информации за загинат градежен работник од фирмата на Коцевски, Афион ДООЕЛ, додека работел на, како што пишува во текстот- дивоградба, објави Алфа. Свиркачите се концентрирале на овој случај, оти тврдат дека никој не одговарал за загинувањето на работникот, и оти се сомневаат дека МВР го забошотила случајот, бидејќи настанот се случил во време на т.н. Пржинска влада, кога на чело на министерството беше тогаш технички – Оливер Спасовски. Имено, како што свиркачите пишуваат во првиот дел од текстот, работникот загинал на 11 април 2016, за што објавиле сите медиуми. Но ја пренеле информацијата што МВР тогаш ја доставила до нив, во која стои дека настраданиот работел на објект на улицата Мирче Ацев. Според свиркачите, вистинската улица не била таа што ...
сите 50 | | | веќе видена

Мистерија – каде исчезна цело езеро? (ВИДЕО)

МВР трага по убиецот на Мартин Јанушев

Лазаревски: Масовното прислушување го вршеше ...

Неодолив прелиен овошен сутлијаш: Десерт кој ...

„Бомбите“ ќе бидат докази за „ТНТ“ и „Топлик“, ...

Анкетна за „Диво насеље“ во Собранието

Какви промени не очекуваат во Football Manager ...

Ставил 10.000 прскалки во лонец – погледнете што ...

Во Валандово 20 казани од утрово се поставија за ...

Советник во општина Лозово од ВМРО – ДПМНЕ ...

(Видео) Кога е најтешко тука е Питер Крауч: ...

Најмалку 19 загинаа во тајфунот Демри (ВИДЕО)

Апелација одлучи - „бомбите“ да бидат доказ во ...

Џиновската озонска дупка конечно се намалува, што ...

Возачот на данската министерка за имиграција - ...

Чавушоглу поради Македонија ги изнервира Грците

(ВИДЕО) ПУТИН ПРИЗНА: Скокам од пет, седум метри, ...

Гетафе водеше со 0-2 но Будебуз и Санабриа ...

139 -ти протест на „Но пасаран“

Нацев: Мафијата си доби своја држава со доаѓањето ...

(ВИДЕО) Колариќ: СДС нема да им ги покачат ...

Делев: Заев и СДСМ ги измамија граѓаните, ова се ...

За градоначалнкот од СДСМ во Делчево не важат ...

(Видеоинтервју) Ѓорѓи Лазаревски: Звонко е јунак ...

Меси ќе го одигра 600. меч за Барса

Леброн Џејмс ги потсети сите кој е „Кралот“ ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

Полицијата почна борба против порнографија со ...

(LIVE STREAM)Прва лига: „Галебите“ го искачуваат ...

Седела на стол и гледала во својот мобилен ...

(ВИДЕО) ЗАСТРАШУВАЧКИ СНИМКИ ОД СЕВЕРНА КОРЕЈА: ...

ИСИС на работ на финален пораз: страв од герилска ...

ИСИС на работ на финален пораз: страв од герилска ...

Катарски шеик во посета на Охрид

Започна истражувачкиот филмски фестивал Скопје

1000 – магичен број за големиот Ману! (ВИДЕО)

Ако Македонија имаше вакви работници на ...

Оваа земја поседува илјадници атомски скривници: ...