Петмина повредени меѓу кои и тримсечно бебе се повредени во сообраќајка кај патарината кај селото Глумово. Комбе со скопски регистарски ознаки, со голема брзина најпрво удрило во кабина за наплата, а потоа во автомобил во кој се наоѓали имало 5 државјани на Албанија, а меѓу нив и 3- месечно бебе. Ситесе пренесени на Клиничкиот центар во Скопје. Вработен на патарината на автопатот Тетово – Скопје рече дека комбето не успеало да застане и по ударот во кабината, повреден е и еден од вработените на патарината, но според него, колегата е надвор од животна опасност. Полиција дошла на местото на настанот за да изврши вештачење, но според неофицијални информации, на комбето не му функционирале сопирачките, бидејќи на асфалтот нема траги од кочење. Несреќата се случила околу 13 часот, а од полицијата велат дека полициски, противпожарни и екипи на Итна медицинска помош се на терен, по што се очекуваат повеќе детали. Аднан Ќаили
сите 56 | | | веќе видена

Огладнела на работа, па канцеларијата ја ...

Супермоделите од 90-тите заедно продефилираа во ...

Алексовски: Во Крива Паланка се реализираа многу ...

Поддржете го македонскиот Hearthstone тим и ...

Македонија ќе ги користи искуствата од ЕУ во ...

МВР се подготвува за Локалните избори – Во тек е ...

ЛИ2017/ (ВИДЕО) Корлевски: Во 20:30 часот на ...

(ВИДЕО) Христоски: Ќе го промениме Крушево затоа ...

Марин: Имаме конкретен план како да го подобриме ...

Поповски: Владата постави нови стандарди за ...

(ВИДЕО) Георгиевски: Се обврзуваме да создадеме ...

ФОТО СПОРЕДБА: Како Марјан Ристески од пустелија ...

(ВИДЕО) Андонов: Во новата ера ќе ги нема Заев, ...

Им даде на луѓето 30 секунди да ја допираат за ...

Застрашувачка снимка: Смртоносен пад од карпа за ...

Мицевски вети гасификација на Крива Паланка ...

Вулканот на Бали само што не експлодирал, лавата ...

Ристески до СДСМ: Еден ден ќе ви биде срам за ...

Дигитален маркер, совршен за факултетите и ...

Србов: Институциите под контрола на Заев уште ...

Младоженецот лут ја влече невестата од кола, таа ...

ВМРО-ДПМНЕ Прилеп: Да продолжиме да ја градиме ...

(ВИДЕО) Вечерва во „360 степени“: Кој ќе реши кои ...

ФК СКОПЈЕ: На Шкендија не и треба помош од судии ...

Захариев: Кампањата ќе биде насочена кон ...

Модернизација на законските начела на ликвидација ...

Monster Hunter: World презентацијата открива ...

Почина најдебелата жена на светот

Почина најдебелата жена на светот

Версаче ги врати на сцена оригиналните супермодели

Славко ги шокираше сите во британскиот „X Фактор“

Бодибилдер се `товел` со хемија, па му ...

(ВИДЕО) Јованоски: Гасификација и планско градење ...

Родено прасе со човечки лик, едно око и пенис на ...

Ангелина Васовска: Богоев не направи ништо добро ...

Поповски: Забраната за користење државни ресурси ...

Победникот на Евровизија во животна опасност

Граѓаните сè почесто одбираат да лекуваат ...

Падна италијански воен авион