Регионалната безбедност зависи од степенот на демократија, владеењето на правото и правната држава па сè до меѓународните односи. Регионот сè уште заостанува кога е во прашање демократијата, рече претседателот на собранието, Талат Џафери на меѓународната конференција „Балканот помеѓу истокот и западот: стари и нови безбедносни предизвици“ кој се одржува од денеска до четврток во Охрид.
сите 6 | | | веќе видена

Експлодираше воено складиште за оружје во Украина

Анализа на предизборните ветувања со Бојан ...

Ураганот „Марија“ потона во тропска бура-многу ...

Сланината ја прели со вода: Трик кој постојано ќе ...

Мисајловски: Нови градинки, реконструкција на ...

(ВИДЕО) Трајановски: Ако добијам нов мандат, ќе ...

(ВИДЕО) Катица Јанева: Сакам да сум градоначалник ...

ВМРО ДПМНЕ: #СекогашРабота

Мисајловски: Инфраструктурата ќе биде мој ...

Напад на болница во Мексико, најмалку 14 загинати

Ловеше риба во улична дупка за да издејствува ...

Што се случува кога ќе ти се истресат милион ...

Нина Агдал во уште едно жешко видео

Најопасните и најекстремните железници во светот! ...

Доби дрес од погрешниот полјак (ВИДЕО)

На стартот од квалификациите за ЕП 2018 дуели со ...

Герет Бејл ја враќа формата-Сите зборуваат за ...

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО: Гори едно од најголемите ...

(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНО: Гори едно од најголемите ...

Поткуп одложен: Судот ќе ги користи снимките од ...

ЛЕГЕНДА: Доби шанса да го изведе почетниот удар, ...

Ирачаните немаат милост за џихадистите: Ги фрлаат ...

Богоев: Борбата за повеќе зеленило е борба за ...

Ѕвездата на Лајпциг бараше замена поради буката ...

Наше дете меѓу холивудските ѕвезди: Запознајте го ...

Каде е видеотехнологијата? Џабе победата на Реал, ...

„Пеколното“ дуо повторно заедно: Двејд потпишува ...

СПОРТСКА ДРАМА: Нозете и откажаа на 80 метри пред ...

Идеални за појадок: Брзи колачиња со само 3 ...

Позитива на денот: 576 шкотски овчари на едно ...

Украина: Гори главниот воен магацин со 188.000 ...

Vernee M5: Смартфон од средната класа со метален ...

Камерите уловиле сѐ: Познатата српска пејачка ...

Вкусни бомбици кои не дебелеат

Jaдете без грижа на совест – намирници со 0 ...

(ВИДЕО) Заев од Богданци: Општината е важна за ...

ЛШ: Реал конечно до триумф во Дортмунд, хет - ...

Се снимаше како умира од каснување на “црна мамба”

Реал конечно го освои Дортмунд, Сити го совлада ...