Задоволен од затекнатата  состојба и  од безбедноста изминатава туристичка сезона, но главен проблем според него  е недостаток на кадровски потенцијал, недостигаат  полициски службеници  на терен. Ова прашање ќе се решава со нови вработувања и прераспоредување на кадар.  МВР во пресрет на изборите засилено се подготвува за обезбедување на изборниот процес. - За тоа се подготвуваме сериозно во соработка со државната изборна комисија Сите расположливи капацитети на МВР ќе бидат насочени кон создавање на атмосфера за фер и демократски избори на кои што граѓаните ќе може самостојно да одлучуваат, вели Спасовски.
сите 75 | | | веќе видена

Гејминг новости од минатата недела #49

(ВИДЕО) Наумоски: Нема да дозволиме недомаќини ...

Јанева: Се знае зошто СЈО влезе кај Панчевски

(ВИДЕО) Туфегџиќ: Додека градот се гушеше, Коце ...

Лихтенштајн нѝ е редовен пациент со кој имаме гол ...

Лихтенштајн нѝ е редовен пациент со кој имаме гол ...

Избрани кандидатите за најубав гол на годината

Избрани кандидатите за најубав гол на годината

Избрани кандидатите за најубав гол на годината

(ВИДЕО) Вечерва во „360 Степени“: Дали во ЕЛЕМ се ...

Коцевски најави нови проекти за пензионерите

(ВИДЕО) Катица Јанева: Панчевски треба да биде ...

(ВИДЕО) Шилегов: Го враќаме спортот и сјајот на ...

Ниту трага од „фантоми“: ОБСЕ и ДИК не најдоа ...

НОВ СМРТЕН СЛУЧАЈ НА КЛИНИКА: Почина две и пол ...

Централен митинг на ДПА во Гостивар (ВИДЕО)

Заслужува ли Ѓорче човек кој ја каменуваше ...

(ВИДЕО) Јаневски: Струмица останува симбол на ...

Трпески: Владата на СДС за само 4 месеци ја ...

(ВИДЕО) Антовски: Марин и СДС ги рекетираат ...

„Династија“ се враќа на ТВ екраните

Богоев ветува бесплатни и еко паркинзи за ...

Том Веитс по емисии

(Видео) Цела земја во транс: Како во Египет се ...

По Каталонија, и југот на Бразил сака независност

Шакира демантира дека се разделиле со Пике

Дали знаете кој клуб во Премиер лигата има ...

Дали знаете кој клуб во Премиер лигата има ...

(ВИДЕО) Панчевски: Не сум местел предмети, ...

Случајот кој ја потресе Америка: Мајката која ...

Светски експерт во борење ќе работи со ...

Вкусен пекмез од кајсија

(ВИДЕО) Трајановски: Изградбата на средно ...

Кои активни кошаркари се жедни за трипл-дабл ...

Секој мобилен во себе содржи злато, а еве како ...

ВЕБ страниците на општините сиромашни со податоци

Паметно тркало што секој велосипед го претвора во ...

Со 3 минути на ден до поцврст и подигнат задник ...

Катастрофа која му се заканува на светот: Што ќе ...