Им помагала на своите родители, кои основале фондација за помош на диви животни. Тие се занимаваат со рехабилитација на горили , по што се трудат да ги вратат во дивина. Девојчето посебно се врзало со две горили, Бимс и Џалту. Имала само 18 месеци кога почнало нивното пријателство. 12 години по пуштањето на горилите во дивината, Тенси и нејзиниот татко Демијан патуваат во Габон надевајќи се дека ќе ги најдат Бимс и Џалту. Моментот кога се сретнале на почетокот е доста напнат. Не биле сигурни дека горилите ќе ги препознаат. Прво им пришол Демијан и го пробил мразот. Било очигледно дека го препознаваат и дека му се радуваат. Потоа пришла Тенси. Од мало девојче, таа пораснала во возрасна девојка. Меѓутоа, горилите ја препознале! Тогаш следеле моменти на нежност и долги прегратки. Срдбата е снимена со видео камера, а призорот е толку емотивен што е тешко да се додржат солзите. Љубовта се памети целиот живот! Погледнете и самите: Му пришол на лавот и ја отворил вратата, а тоа што се случува на 0:23 од видеото е ...
сите 12 | | | веќе видена

(Видео) Србија победи во Даблин, Хрватска ...

(Видео) Србија победи во Даблин, Хрватска ...

Иванов: ЕУ да го сфати 21 век и да го интегрира ...

(Видео) Македонија играше, Албанија извлече реми

Успеале да се доближат и да фотографираат: Еве ...

Иванов: ЕУ да го сфати 21. век и да го интегрира ...

Феноменалниот Џани Алиоски… и „Нестор-гол“ без ...

Пејачот на „Металика“ падна на сред сцена

Феноменалниот слободен удар на Давид Силва (Видео)

Отчет 100 дена од формирање на новата Влада

После ова кутрата повеќе нема да слави роденден!

Oва е најубавата земја на светот

Промовирано новото повеќенаменско спортско ...

ВМРО-ДПМНЕ: Докажавме дека ние сме најголем и ...

Груевски: Владата на СДСМ ветуваше многу, а не ...

Отчет 100 дена од формирање на новата Влада

Морничава видео снимка од најголемото упориште на ...

Згодната бразилка Лајс Риберо со провокативни ...

Михајловски: Имаме подршка од ЕПП за реформа на ...

Граѓанскиот суд ги одби доказите на одбраната на ...

Иванов од Полска – Европа да ги отвори вратите

Жестока расправа за законот за јазиците на ...

Во изминатите 100 дена се водевме од пет важни ...

Кадровски смени во врвот на Министерството за ...

(ВИДЕО) Андонов: Задоцнив малку, ама како и да е, ...

The Division добива корисни проширувања на есен

(Видео) Евробаскет: Шпанија ја доби Хрватска

Португалецот кој истовремено сурфа и свири ...

Португалецот кој истовремено сурфа и свири ...

Светска банка ќе помогне во сервисирање на ...

Прилеп на референдум за мигрантите на 15-ти ...

Груевски смета дека СДСМ ќе претрпи пораз на ...

Во Штип – Референдум против бегалците на 15 ...

Најубавата глетка на планетава: Коза посвоила ...

(ВИДЕО) Момче падна во несвест додека Груевски ...

И Пивковски собираше потписи за кандидат за ...

Талески за кружниот тек кај Ветеринарната станица

(Видео) Новата генерација на Милевски се прошета ...

Могерини: Балканот ќе биде дел од Европската Унија