20:15 „Украдени зборови“ – драма,романса, 2012 Содржина: Приказна за младиот писател Рори Џансен кој oчајнички сака да стане славен. Тој не успева да наиде на разбирање и интерес кај издавачот, и неговиот ентузијазам и сигурноста што ги има полека исчезнуваат, што дополнително влијае на неговиот личен, но и брачен живот. Во Париз, каде што заминува на меден месец со сопругата, случајно, во една антикварница купува чанта, во која, откако се враќа во САД пронаоѓа пожолтени страници од еден роман што никогаш не бил објавен. Очајнички и со желба да се докаже пред себе, но и пред сопругата, целата приказна Рори ја претставува како своја, а таа е автобиографска, која зборува за животот на еден млад Американец во поствоен Париз, за неговиот брак, животните битки, надежи и разочарувања. Додека минатото го прогонува, тој станува литературна ѕвезда во подем и е принуден да се соочи со високата цена што мора да ја плати за крадење туѓ труд. Основните човечки вредности Рори ги запоставува поради личниот успех и болната ...
сите 16 | | | веќе видена

Конечно проговориле синовите на принцезата ...

(ВИДЕО) Њујоршки велосипедист со пеење си направи ...

Подготвувале масакр и атентат на Владимир Путин: ...

(ВИДЕО+ФОТО) Том круз паднал при акробација на ...

Изгледа како обична врата: Погледнете што се ...

Бразилецот покажа зошто го заслужува епитетот ...

Најстариот телефонски број се уште се користи, а ...

Зидан: Судијата претера со вториот жолт картон за ...

(Видео) Кристијано се соочува со 12 натпревари ...

„Кралски“ танц на Ноу Камп (видео)

(ВИДЕО+ФОТО) Наклон на кралот: Роналдо го копира ...

(ВИДЕО) Реал во Ел Класико го „прегазил“ ривалот: ...

(ВИДЕО) Реал во Ел Класико го „прегазил“ ривалот: ...

Невозможна мисија за Том: Скокна и удри во ѕид

Жена не успеа да паркира и падна со автомобилот ...

Десерт на денот: Куглов торта од која тече ...

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

Асенсио шутирај на деби колку сакаш

(Видео) Зидан: Роналдо не го заслужи црвениот ...

Хет-трикот на Фалкао му донесе победа на Монако ...

Видете со што се занимава Џим Кери!

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

(ВИДЕО) Препорака за филмови денес, 14. август, ...

Временските неприлики предизвикаа проблем кај ...

Од една марама, 30 парчиња облека: Немам што да ...

Нејмар со деби гол за ПСЖ (ВИДЕО)

“Кралевите” газат ли газат, Барселона на колена ...

Кои писатели заработуваат најмногу?

Кои писатели заработуваат најмногу?

Кои писатели заработуваат најмногу?

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Нови трејлери на филмови и серии што мора да ги ...

Во драматичен финиш Лацио го совлада Јувентус за ...