Шокантни тајни од пистите – Манекенките јадат хартиени марамчиња

Светски познатите модели секогаш велат дека имаат супер витка линија, а истовремено се исхрануваат нормално. Сепак, вистината е поинаква. Бившата уредничка на Вог, Кристи Клементс во својата книга „The Vogue factor“ објаснува како е возможно манекенките да останат така слаби. Бидејќи добила отказ после 25 години работа во Вог, Клеменс одлучила да ги обелодени сите тајни на модната индустрија. Ултимативниот трик со кој манекенките се служат е хранење со хартиени марамчиња.Да добро прочитавте, јадат хартиени марамчиња. Клеметс раскажува како во една прилика додека снимале во Мароко не видела ни една манекенка како јаде, а последниот ден од снимањето, манекенките едвај стоеле на нозе и едвај ги држеле очите отворени. Исто така открива дека голем дел од манекенките својата витка линија ја должат на инфузиите кои ги примаат деновите пред ревија. Според нејзината класификација постојат два тип на слаби девојки од кои едните се слаби, а другите се париски слаби. Во втората категорија се вбројуваат манекенки кои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство по допрен глас од соседите ќе го истражува случајот со семејството кое живее во станот во скопската населба Аеродром кое живее ...
сите 187 | | | веќе видена

Има ли подобар доказ дека со договорот со Грција е предадена сувереноста на државата. Грција го менува нашиот уставот и изготвува амандмани, а сега ги менува ...
сите 143 | | | веќе видена

На референдумот на 30-ти септември, да излеземе и да го дадеме гласот за членство на Македонија во ЕУ и НАТО. Сите заедно да бидеме глас што ќе ја обезбеди ...
сите 76 | | | веќе видена

Треба да се почитува мнозинската волја на граѓаните и да се следи правецот кој тие ќе го зацртаат со цел да се обезбеди подобар живот на оваа и на следните ...
сите 35 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 93 | | | веќе видена

Медиумите од Италија направија интересна споредба пред гостувањето на Јувентус кај Фросиноне, Кристијано Роналдо сам има речиси три пати поголема плата отколку ...
сите 214 | | | веќе видена

И медиумите во регионот пренесуваат за нападот на новинарската екипа на „Лидер“. Словенечка „Демокрација“ објавува текст со наслов „Скандал! Градоначалникот ...
сите 29 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шокантни тајни од пистите – Манекенките јадат хартиени марамчиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: